logo

% 100 Türk Markası TLT, LED Panele Damga Vuruyor

Aydınlatma ve reklam sektöründe devrim yapan LED Paneller, artık Türkiye’de tamamen Türk mühendislerinin katkılarıyla üretiliyor. Kendi patenti ve AR-GE’si ile bu yeni teknolojiyi Avrupa’da ilk kez üretmenin  gururunu yaşayan TLT PANEL özellikle oluşturduğu homojen yapıyla gölgeli yansıtma sorununu ortadan kaldırıyor.

01-06-VProfil

Günümüzde sadece reklam sektöründe değil alışveriş merkezlerinden okullara, hastanelerden ofislere kadar hayatın hemen hemen her alanında mimari ve dekoratif olarak karşımıza çıkan LED Paneller, artık bir Türk firması tarafından tamamen Türk mühendislerinin geliştirdiği teknolojilerle Türkiye’de üretiliyor. Aydınlatma sektörüne 1997 yılında giren ve 2009 yılında Ar-Ge partneriyle yaptığı işbirliği sonucu TLT (Türk Led Teknolojileri) markasıyla LED panel üretimine başlayan Osaka LED Panel, aydınlatma ve reklam sektöründe devrim niteliği yaratacak çok büyük avantajlara sahip LED panel ürünleriyle, üretimini hızla artırıyor.

01-08-VProfil

TLT Panel ile birlikte yüzey aydınlatma teknolojileri yepyeni bir yöntemle tanışıyor.  Bilindiği gibi LED Panelller, en kolay ve anlaşılır bir ifade ile; kenardan aldığı ışığı yüzeyine eşit bir şekilde yayma prensibine dayanır. Optik akrilik olan panelin yüzeyindeki ışık yolları, TLT patentindeki prizma algoritması ile dizayn ediliyor. Bu  prizma dizaynların en önemli özelliği ise panelin yüzeyinde homojen bir yapı oluşturması. Yani geleneksel LED aydınlatmada karşılaşılan, bazı bölgelerin çok parlak buna karşın bazı bölgelerin ise gölgeli olma problemi TLT LED panellerinde ortadan kaldırılıyor.

06-02-01

Osaka LED Panel, özellikle LED panellerin daha dekoratif olmasını sağlamak amacıyla evlerde ve mimari projelerde daha rahat kullanımını üst seviyeye çıkarmak için LED panellerin çerçevesiz modellerini geliştirerek bunları üretmeye başladı. Panelden spotlar da üreten TLT Panel, bununla ilgili Ar-Ge çalışmalarına da devam ediyor. Özellikle otoparklar için suya ve neme dayanıklı IP 54-65 koruma özelliği olan yeni LED paneller geliştiriliyor.

05-01

Mimarlardan gelen talepler doğrultusunda kare veya dikdörtgen olan ürünlerini yuvarlak, elips veya benzeri formlarda üretebilmek için 6 ay süren Ar-Ge çalışmalarını da tamamlayan Osaka LED Panel, bu ürünlerle birlikte büyüyen taleplere karşın üretim kapasitelerini artırmak için gerekli çalışmalara başlamış durumda.

Share
2408 Kez Görüntülendi.