logo

3 önemli fuar,1 yarışma ve 1 konferans üç dev sektörün buluşma noktası oldu!

LED&LED AYDINLATMA, ELEX VE ELECTRONİST LİDERLERİ BULUŞTURDU!

LED Yarismasi Ucunculuk Odulu Eray Aktokluk - Yurdem Gogus Coruhlu (Medium)Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafik bölgede düzenlemekte olan tek LED’li ürünler ve LED’li Aydınlatma Fuarı olan Led&Led Aydınlatma Fuarı, Türkiye’de bu kapsamda düzenlenen ilk fuarlar olma özelliğine sahip ELEX Fuarı (3. Elektrik Malzemeleri Ve Ekipmanları, Elektrik İletimi Ve Dağıtımı Fuarı) ve ELECTRONIST Fuarı (3.Elektronik Komponent, Güç Kaynakları ve Gömülü Sistemler Fuarı) sektör lideri katılımcıları ve nitelikli ziyaretçileri ile kapılarını kapattı. Marmara Fuarcılık tarafından organize edilen Led&Led Aydınlatma, ELEX ve Electronist Fuarları,  5. LED Yarışması ve 6. LED Konferansı’nı tek çatı altında buluşturan etkinlik İstanbul Fuar Merkezi 9.10.11. hollerde gerçekleştirildi.

En son teknoloji LED ve LED Aydınlatma ürünleri, elektriğin üretildiği noktadan başlayarak binalarımızın içine kadar her türlü elektrik malzemesi, yatırımcı ve ziyaretçileri ile buluştu. Yerli firmaların yanı sıra birçok yurtdışı firmasının da katılım gösterdiği fuarda, Avrupa, Asya, Amerika, Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden birçok ziyaretçi fuara yoğun ilgi gösterdi.  Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da %50 den fazla büyüyen fuarda, 1.000’den fazla en son teknoloji ürünlerini 352 standda ziyaretçilere sunarak, 4 gün boyunca doğru müşterilerle önemli işbirlikleri kurma fırsatı yakaladı.

LED Yarismasi Ikincilik Odulu Soldan Saga Prof Dr Canan Perdahci - Safak Topcu - Nur Iplikci - Umut Can Kaymak (Medium)Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafik bölgede düzenlemekte olan tek LED’li ürünler ve LED’li Aydınlatma Fuarı olan ve 2007 yılında İstanbul’da düzenlenmeye başlanan LED Fuarı, 2007-2008 yıllarında aynı yıl içinde İstanbul ve Ankara’da düzenlendi. 2 kez Ankara ve 7 kez de İstanbul olmak üzere 9 kez düzenlenmiş olan LED Fuarı, 2011 yılından itibaren Led&Led Aydınlatma Fuarı adıyla düzenlenmektedir.

2012 yılında düzenlenmeye başlanan ELEX Fuarı (3. Elektrik Malzemeleri Ve Ekipmanları, Elektrik İletimi Ve Dağıtımı Fuarı) ve ELECTRONIST Fuarı (3.Elektronik Komponent, Güç Kaynakları ve Gömülü Sistemler Fuarı) Türkiye’de bu kapsamda düzenlenen ilk fuarlar olma özelliğine sahiptir.

ELEX Fuarı Dış Tesisat, Bina/Tesis Girişi ve İç Tesisat olmak üzere 3 ana bölüm olarak projelendirilmiş olup, 2014 itibari ile elektriğin üretildiği noktadan başlayarak, binalarımızın içinde kullandığımız elektrik tesisatına kadar tüm malzemeleri kapsamaktadır.

Fuarın açılışını Marmara Fuarcılık Genel Müdürü Feridun Bayram, Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Üyesi Özer Ekmekçiler, ATMK (Aydınlatma Türk Milli Komitesi) Başkanı Prof. Dr. Rengin Ünver, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü Yeni Teknolojiler ve Destek Dairesi Başkanı Fatih Yazıtaş ve TEDAŞ (Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş.) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mükremin Çepni yaptılar.

 5. LED YARIŞMASI SONUÇLANDI

LED Yarismasi 2 (Medium)Marmara Fuarcılık tarafından organize edilen Led&Led Aydınlatma Fuarı ile eşzamanlı olarak Pelsan’ın ana sponsorluğunda düzenlenen 5. LED Yarışması, özel ve kamu kesimiyle, akademik çevre ve ilgili bölümlerin öğrencilerini bir araya getirdi. 50’nin üzerinde projenin yarıştığı yarışması sonuçları belli oldu.

 “LED’li Sokak Lambaları İçin Mikrodenetleyici Tabanlı Akıllı Sürücü Sistem Tasarımı” projesi ile Fırat Aydemir birinci olarak 5000 TL ödül kazandı.

“Modüler Akıllı Aydınlatma Ürünleri” projesi ile Şafak Topçu,Umut Can Kaymak ve Nur İplikçi ikinci olarak 3000 TL ödül kazandı.

“LED Lambalarının Alüminyum Kullanmadan Sıvı İle Soğutulması” projesi ile ilköğretim 6. Sınıf öğrencisi Eray Aktokluk üçüncü olarak 1500 TL ödül kazandı.

  6. LED KONFERANSI SEKTÖRÜN FİKİR LİDERLERİNİ ZİYARETÇİLERLE BULUŞTURDU…

Acilis Genel Goruntu (Medium)Fuarla eş zamanlı olarak gerçekleşen 6. LED Konferansı sektörün fikir liderleri ile tüm ilgili ziyaretçileri bir araya getirdi. Vestel’in platin sponsorluğunu, Kaftan Teknoloji (Okvolight) ve Forest Lighting’in altın sponsorluğu üstlendiği konferansın oturumları yoğun ilgi ile karşılandı.

Birbirinden önemli isimlerin oturum başkanlığı yapacağı konferansta Philips, Vestel, Pelsan, EBV, Niki Elektronik, Lamp83, Shreder, ONOFF Lighting Design, NA Light Style Seven Lights, TD Elektronik, MSC Gleichmann,  Cree  gibi firmalar sunumları ile katılım gösterdi. Enerji Bakanlığı, ISBAK, Yıldız Teknik Üniversitesi, Cumhuriyet Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi (Evatec) , ve Afyon Kocatepe Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi gibi kamu kurumları ve üniversitelerin de bildirileri ile yer aldı.

Share
1703 Kez Görüntülendi.