logo

3M Işık Kontrol Aydınlatma Sektöründe Çığır Açıyor

3M LED ışığı optimize eden ilk grafik filmleri sunuyor

3M Envision™ Işık Geçirgen ve Işık Kontrol Filmler

Performanstan ödün vermeden, sürdürülebilirlik açısından büyük yarar sağlayan Yeni 3M Envision™  Işık Geçirgen 3M Envision™ Işık Kontrol aydınlatma sektöründe çığır açıyor. LED ile kullanılmak için optimize edilen bu grafik filmler sayesinde, üreticiler daha az ışık kaynağıyla maksimum tabela yüzü parlaklığını elde edebiliyorlar.

3M_Envisionİnovatif çözümleriyle hayatı iyileştiren ve pek çok ilke imza atan 3M, tabela üreticileri için LED aydınlatmanın geleceğini günümüze taşıyor. Yeni 3M Envision™ Işık Geçirgen ve 3M Envision™ Işık Kontrol sektörde çığır açıyor. LED ile kullanılmak için optimize edilen filmler sayesinde üreticiler maksimum tabela yüzü parlaklığını daha az ışık kaynağıyla elde edebiliyorlar. Dolayısıyla istedikleri parlaklık seviyesine ulaşmak için daha fazla LED kullanmaları gerekmiyor. %45 e kadar enerji tasarrufu sağlıyor.

3M Envision™ ışık Geçirgen ve Işık Kontrol arkadan ışıklandırılan renkli tabelalarda eşit aydınlatma yapılmasını sağlıyor ve ışık patlamaları oluşmasını oluşmasını engelliyor. Bu filmler sayesinde daha az LED kullanarak aynı parlaklık elde edilebiliyor; böylece kullanıcıların istediği görünüm yakalanırken malzeme ve bakım maliyetleri aşağı çekiliyor,

3M Ticari Grafik Pazarlama Müdürü Tony Fulco, “Günümüzde her alanda sürdürülebilirliğin önemi gitgide artıyor. 3M olarak pazara performanstan ödün vermeden, sürdürülebilirlik açısından büyük yarar sağlayan çözümler sunmaktan gurur duyuyoruz.” diyor.

 Işık Geçirgen filmler, tabela yüzü parlaklığını kontrol etmek için %50 ve %60 olmak üzere iki farklı ışık geçirme seviyeli olarak sunuluyorlar. Işık geçirgen filmlerin ise piyasada standart renkler, özel renkler ve inkjet baskıya uygun film olmak üzere çeşitli seçenekleri bulunuyor

Share
1385 Kez Görüntülendi.