logo

6.Yeşil İş Konferansı Schneider Electric’in Çözüm Ortaklığında Gerçekleşti

SCH OyaEczacibasi Odul Gorsel  (1)_320x213Schneider Electric, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Yeşil İş – Green Business 2014 Konferansına bir kez daha Stratejik Çözüm Ortağı olarak destek verdi. Konferans, 23-24 Eylül tarihlerinde Raffles İstanbul Zorlu Center’da gerçekleşti.

Bu yıl Yeşil İş Konferansı’nda ‘İş Dünyasının Yeni Parametreleri’ temalı bir CEO oturumu düzenlendi. The Guardian Gazetesi Sürdürülebilir İş Bölümü Başkanı ve Editörü Jo Confino’nun moderatörlüğünde yapılan oturumda;Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü Bora Tuncer’in yanı sıra THY Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Temel Kotil, BASF Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi Başkanı ve BASF Türk CEO’su Volker Hammes ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Ögüt yer aldı.

BSS_6284_320x213

Konferansın ikinci gününde, Harvard Business Review Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan’ın moderatörlüğünde Schneider Electric Akıllı Şehirler İş Geliştirme Direktörü Regis Largillier ve IBM Türk Teknoloji Ve Sektörel Çözümler Satış Müdürü Server Tanfer’in katıldığı ‘Akıllı Şehirlere Doğru’ temalı bir oturum düzenlendi. Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Yeşil İş – Green Business Konferansında; Türkiye’de sürdürülebilir iş modellerine dönüşümü hızlı ve ortak değer yaratarak sağlama hedefiyle, iş dünyasının liderleri, sürdürülebilir büyümenin uzmanları, özel sektör, kamu sektörü, sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri ve akademisyenler iş modellerini değerlendirerek ilham veren fikirler ortaya koydu.

Schneider Electric’ten Oya Eczacıbaşı’na Pozitif Enerji Ödülüs

Bora Tuncer-Schneider_250x240

Enerji yönetiminde global uzman Schneider Electric, geliştirdiği ürün ve çözümlerle enerji verimliliğine hizmet ederken daha yaşanabilir bir dünyaya giden yolun da kapısını açıyor. Yeşil İş Konferansı’nda düzenlenen “Sürdürülebilir İş Ödülleri” kapsamında Schneider Electric ayrı bir ödüle imza atarak daha yaşanabilir gelecek hayalini paylaşan, topluma pozitif katkı sağladığına inandığı Oya Eczacıbaşı’na Pozitif Enerji Ödülünü takdim etti. Schneider Electric Genel Müdürü Bora Tuncer daha yaşanabilir gelecek hayalini paylaşan, kendisi gibi topluma pozitif katkı sağladığına inandığı Oya Eczacıbaşı’na Pozitif Enerji Ödülünü takdim ederken “Her zaman pozitif yanınız ve güler yüzünüzle ön plana çıktınız, topluma pozitif değer kattınız, bugünkü ve gelecek nesiller için hayata geçirdiğiniz çalışmalar ile birbirinden değerli  kurumların oluşmasına önderlik ediyorsunuz, Schneider Electric olarak şahsınıza bu ödülün çok yakıştığına inanıyor, naçizane ödülümüzü kabul buyurmanızı diliyoruz.” dedi.

SCH OyaEczacibasi Odul Gorsel  (2)_320x213

Oya Eczacıbaşı ödülü aldıktan sonra İstanbul Modern olarak dünyaya pozitif katkı sağlama amacıyla çalıştıklarını bu çerçevede Schneider Electric ile aynı düşüncelere sahip olduğunu ve bu ödülü almaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Share
1617 Kez Görüntülendi.