logo

ABB Spirit IT’yi Alarak Ölçüm Ürünleri Portföyünü Güçlendiriyor

ABB petrol ve doğalgaz uygulamalarına sıvı akış bilgisayarları ve yazılım çözümünü de ekleyerek, işletmeciler arasındaki transferi denetleyen, yenilikçi akıllı ölçüm ve kontrol sistemleri portföyünü güçlendirdi.
Zürih, İsviçre – 25 Temmuz 2014 – Dünyanın önde gelen güç ve otomasyon teknoloji grubu ABB, yaptığı açıklamada Hollanda’nın Eindhoven kentinde yerleşik Spirit IT firması ile satın alma üzerinde uzlaştığını duyurdu. Bu birleşme ile ABB’nin petrol ve doğalgaz sektörüne hizmet veren ölçüm işkoluna sıvı akış bilgisayarları, SCADA ve taşınan petrolün dağıtımı anlamına gelen “custody transfer” çözümü sunan yüksek performanslı yenilikçi bir teklif ekliyor.

Flow-XPSpirit IT petrol ve doğalgaz uygulamalarında kullanılan sıvı akış ölçüm ve denetim çözümleri tasarlamakta ve pazarlamakta. Firmanın sıvı akış bilgisayarları ve yazılımı sayesinde petrol kuyusu otomasyonu, nakliye ve aktarma uygulamaları yüksek hassasiyet seviyesinde gerçekleştiriyor.
Birleşme tamamlandığında Spirit IT çalışanları ABB Proses Otomasyonu bölümü altındaki Ölçüm Ürünleri işkolu bünyesine geçmiş olacak. Koşulların detayları açıklanmamış olsa da birleşmenin 2014’ün son çeyreğinde
tamamlanması bekleniyor. ABB Proses Otomasyon bölümü başkanı Veli-Matti Reinikkala birleşme hakkında şu bilgileri verdi: “ABB’nin Ölçüm Ürünleri portföyüne Spirit IT ürünlerinin de eklenmesi petrol ve doğalgaz sektörüne çok daha kapsamlı otomasyon çözümleri sunabileceğimiz anlamına gelmekte. Spirit IT’nin portföyündeki sıvı ölçüm çözümlerini ABB’nin önde gelen gaz ölçüm ve otomasyon ürün serisine eklemesiyle ortaya çıkacak sistem bütünü, müşterilerimize büyüme yolunda yeni fırsatlar yaratacak. Ve tüm bunlar ABB’nin bu konudaki derin deneyimi ve uzmanlığı ile sektörün hizmetine sunulabilecek.”
ABB Ölçüm Ürünleri işkolu (www.abb.com/measurement) dünyanın önde gelen enstrümantasyon ve analiz cihazları üreticileri ve tedarikçileri arasında yer almakta. ABB ekibi dünyanın her yanında bulunan binlerce uzmanıyla ve sahip olduğu ileri teknoloji ile müşterilerin ölçüm işlemlerini kolaylaştırmak konusunda kararlılıkla çalışıyor.
Spirit IT Başkanı Harry Kok birleşme hakkındaki görüşlerini şu sözlerle dile getirdi: “Spirit IT’nin sıvı akış bilgisayarı teknolojisinin küresel pazarda çok daha yaygın uygulama alanı bulabilmesi için ABB bize muhteşem bir fırsat sundu. Spirit IT’nin, ürün gamını yeni fırsatların doğuracağı ihtiyacı karşılayacak şekilde genişletmesine yardımcı olmanın yanı sıra, çalışanlarımız için de kariyerlerini geliştirecekleri çok daha yaygın bir küresel yapı sunuyor.”

Share
1217 Kez Görüntülendi.