logo

ADDISPOWER, Sektör Temsilcilerini Addisababa’da Buluşturdu.

06-08 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen uluslararası Elektrik & Enerji fuarı ADDISPOWER, sektör temsilcilerini İLK kez Etiyopya’nın Başkenti Addisababa’da buluşturdu. Electricity Turkey dergisi Türkiye’den katılımcı olan tek dergi olarak fuarda bu yıl ilk kez yerimizi aldık. Fuar süresince dergimiz katılımcı ve ziyaretçilere ücretsiz olarak standımızdan ve fuar alanı girişinde başarıyla dağıtıldı. Türkiye’den TG Expo fuarcılık tarafından koordine edilen AddisPower 2018 fuarı Elektrik Malzemeleri, Aydınlatma, Otomasyon, Enerji & Güvenlik teknolojileri üzerine birçok konuyu içermektedir.

AddisPower Fuarı’nda endüstriyel potansiyeli yüksek olan ve bölge ülkelerinde ihtiyaç duyulan elektrik, elektronik, aydınlatma ve otomasyon sektörlerindeki teknolojiler topluca sergilendi. Addispower fuarının bu yıl ilk kez düzenlendiğini ve başarı ile gerçekleştirdiklerini anlatan TG Expo Fuar yetkilileri; Etiyopya’nın dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olduğunu vurgulayarak, geçen 14 yılda yüzde 11 büyüme gerçekleştirdiğini söyledi. Etiyopya’nın doğrudan yabancı yatırım için popüler bir destinasyon olduğunu kaydederek, hali hazırda Etiyopya’da sermayesi 2.5 milyar doların üzerinde olan 165’ten fazla Türk şirketinin bulunduğunu belirtti.

Ayrıca, kilowatt başına 3 dolarlık bir ücretle Etiyopya, dünyanın en ucuz maliyetli enerji kaynaklarına sahip ülkelerinden biri. Kullanılabilen enerji kaynakları arasında hidroenerji, güneş, rüzgar ve jeotermal bulunuyor.Enerji kaynakları açısından da Etiyopya her türlü kaynaktan ve kapasite limiti olmadan enerji üretebilme olanağına sahip. “ şeklinde açıklamalarda bulundu.

Share
335 Kez Görüntülendi.