logo

Akfen İncek Loft Projesi Zayıf Akım Kablolarında “Klas Kablo” dedi

akfen incek 1Hem sakinleri hem ziyaretçiler için kentsel değerlere ve doğal kaynaklara saygı çerçevesinde geliştirilen ve bölgesinin en büyük ve en kapsamlı projelerinden biri olan İncekLoft Projesi zayıf akım kablolarında KLAS KABLO dedi..

Proje kapsamında kullanılan KLAS KABLO markalı Halojensiz alev iletmeyen (HFFR) Koaksiyel, data, yangın alarm, sinyal & kumanda, kontrol kabloları  ile  telefon kabloları; merkezi şirket binaları, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller, tatil köyleri, sinemalar, yeraltı metro, elektrik santralleri, yangınla ilgili merkezler gibi insanların yoğun olarak toplandığı yerlerde yangın esnasında insan hayatının, değerli malzemelerin ve önemli belgelerin korunması için geliştirilmiştir. Yangın esnasında bu binalardaki yangın alarm sistemleri, havalandırma sistemleri, asansörler, ikaz ve yönlendirme ışıkları, kapılar en azından bir süre çalışır olmalıdır. Bundan dolayı bu sistemlerin besleme ve kontrol kabloları halojensiz (HFFR), emniyet kabloları olmalıdır.

İncekLoft Projesi ;

akfen incek 2Ankara’nın doğa ile buluştuğu İncek’te, eski bir taş ocağı olan proje sahası, İncekLoft projesiyle itibarlı bir merkez oluyor.

Akfen İnşaat tarafından hayata geçirilen Akfen İncekLoft projesi 1199 konut ve ticari birimlerden meydana geliyor. 1+1’den 6,5+1 dairelere kadar farklı konut tiplerinin bulunduğu AkfenİncekLoft projesinin inşaat alanı 274 bin metrekare olarak belirlendi. Proje 108 bin metrekarelik alana kuruluyor

Konut ağırlıklı karma bir proje olarak tasarlanan İncekLoft’ta, çağdaş bir mahalle ortamı yaratılıyor.Yeşil peyzaj, gezinti ve rekreasyon alanlarıyla binaların birbirine bağlandığı, kent yapılanmasının doğayla bir arada ele alındığı İncekLoft, geleneksel semt anlayışını 21. yüzyıla taşıyor.

incekloft23_20140614100787597Uzun, ince bir yay formundaki arazi üzerinde, tüm birimler Mogan Gölüne yönelerek zikzak şeklinde bir araya getiriliyor. Bahçeleri ve terasları ile tüm konutlar gün ışığından ve manzaradan optimum yararlanacak biçimde, ancak her bir konutun mahremiyetini koruyarak konumlandırılıyor.

Sokak seviyesinden yaya erişimine açık “alışveriş ve gezinti vadisi” olarak adlandırılan, açık, yarı-açık ve kapalı alanlar olarak düzenlenen bölge davetkar tavrıyla bir merkez olmayı hedefliyor. Bu alan, kanyon formuyla doğal sokakların yaratıldığı, özellikle kafe ve restoranlarıyla, canlı ve bir araya gelmeye teşvik eden korunaklı bir kentsel buluşma merkezi olarak biçimleniyor.

KLAS KABLO markalı Halojensiz (HFFR) emniyet kablolarının özellikleri

 Flor, klor, brom ve iyot gibi halojen elementleri içermezler.
HFFR malzemeler yandığında zehirli gaz ortaya çıkmaz, sadece su ve karbondioksit oluşur.
Alev iletmezler. Polietilen (PE) ve polipropilen (PP) halojensiz ancak kolay yanabilen malzemelerdir.
Kendi kendine sönebilir. Alüminyum veya magnezyum hidroksit ihtiva eden özel bileşikler kullanılarak bu özellik sağlanır.
Yangın esnasında duman yoğunluğu çok azdır. Bu nedenle bilhassa insan hayatının tehlikede olabileceği yerlerde kullanılır.
Elektrik iletimini önemli bir süre devam ettirir (800 ± 50 °C de 180 dakika)
İlave olarak cam elyaf, mika ve benzeri bant ve malzemeler kullanılarak kablonun fonksiyonu FE 180/E90/PH 180 seviyesine kadar yükseltilebilir.

KLAS KABLO markalı Yangına Dayanıklı Halogen Free kablolar yıllardır Türkiye ve Dünya pazarında, bir çok önemli projede güvenle kullanılmaktadır. Klas kablo markalı yangına dayanıklı kablo grubundaki ürünler Alman VDE, Rusya Yangın (GOST) ve Türk TSE tarafından ürün sertifikalarına sahiptir.

 

Share
2097 Kez Görüntülendi.