logo

All Energy Turkey Aktörleri Ağırlıyor

All Energy Turkey 2014, Enerji Ticareti Sektörünün Önde Gelen Aktörlerini Ağırlıyor

24-25 Eylül 2014 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan All Energy Turkey 2014, enerji ticareti ve satışının Türkiye ve dünyadaki önemli aktörlerini bir araya getirecek. Borsa İstanbul’un CEO’su İbrahim TURAN ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu Başkanı Mustafa YILMAZ, AET 2014’e katılacak.

25 Temmuz 2014, İSTANBUL – Devlet kurumları ve dünya çapındaki enerji firmalarından üst düzey temsilcilerin boy göstereceği All Energy Turkey 2014’e bu yıl 2.500’ün üstünde ziyaretçi ve 30 konuşmacının katılması bekleniyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, 24 Eylül’de başlayacak olan etkinliğin açılış konuşmacılarından biri olacak. Aynı gün, Borsa İstanbul CEO’su İbrahim TURAN da enerji borsası ve beklentilerdeki mevcut duruma ilişkin bir konuşma yapacak.

Sektörün profesyonellerinden öngörü ve beklentiler

Etkinliğe katılanlar, devlet ve iş dünyası temsilcilerinin, Türkiye’nin bölgesinde bir enerji merkezi olmasıyla ilgili perspektiflerini dinleme fırsatına da sahip olacak. İş dünyası,  devlet kurumları ve sivil toplum örgütlerini temsilen katılacaklar arasında Başkan Yardımcısı Mustafa KARAHAN,  Informa Exhibitons Konferanslar Başkan Yardımcısı Christina STERNITZKE, RWE Türkiye CEO’su Markus ENKE, EnerjiSA COO’su Holger KREETZ de yer alıyor. Bu konuşmacılar, enerji ticareti ve satışı, enerji değişim piyasasının yapısı, fiyat tahminleri ve risk yönetimi gibi, All Energy 2014’ün ana temaları arasında da yer alan konular hakkındaki önemli analizlerini paylaşacaklar.

İki günlük etkinliğin öğleden sonraki oturumları ise AET 2014’ün ortakları arasında yer alan Petrol Platformu Derneği (PETFORM), TÜSİAD VE Enerji Ticareti Derneği’nin (ETD) düzenleyeceği ve önde gelen enerji firmalarının üst düzey yöneticilerinin başkanlık edeceği workshop’lara ayrıldı. Bu workshop’larda enerji değişim piyasalarının yapısı ve bunun pazara etkilerinden, Türkiye’deki enerji piyasasının liberalleşme sürecine kadar uzanan geniş yelpazedeki konulara odaklanacak. Etkinlikte düzenlenecek panellerde ise Türkiye’deki enerji piyasasının dinamiklerini ele almayı hedefleyen kapsamlı tartışmalar gerçekleştirilecek.

2013’te bu unvanı alan Yetik Mert’in ardından bu yıl “Yılın Enerji Yöneticisi” kim olacak?

All Energy Turkey 2014 kapsamında “Yılın Enerji Yöneticisi” ödülü de verilecek. Başarılı enerji yöneticiliği; yönetsel yetenekler ile uzmanlığı bir araya getirebilme, hem sert hem de ılımlı yönetim becerilerine sahip olma gibi nitelikler ile tanımlanır. Bu nedenle bu yarışma kapsamında liderlik özellikleri arasında sağlanacak doğru denge çok büyük önem taşıyacak. All Energy Turkey, “Yılın Enerji Yöneticisi” ödülü ile enerji sektöründeki en başarılı yöneticileri görünür kılmayı hedefliyor.

All Energy Turkey, 24-25 Eylül 2014 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. All Energy Turkey, enerjinin her alanında çalışan profesyoneller için hem ulusal hem de uluslararası ölçekteki en önemli enerji etkinliklerinden biridir. Diğer konuşmacı ve panelistlerin katılımları kesinleştiğinde isimleri All Energy Turkey 2014 programında duyurulacaktır.

Share
1941 Kez Görüntülendi.