logo

Alstom, Dow Jones Sürdürülebilir Endeksinde Yüksek Not Aldı

Alstom, Dow Jones Sürdürülebilir Endeksinde üçüncü yılı münasebetiyle yüksek not aldı

Alstom, art arda üçüncü yılı münasebetiyle, şirketlerin kurumsal ve sosyal sorumluluk (CSR) girişimlerini tanıyan Dow Jones sürdürülebilirlik endeksinde (DJSI) yer aldı. Endekste yer alan endüstriyel mühendislik sektörü için 49/100 ortalamanın çok üzerinde, 77/100 not alan Alstom, 2012 yılına göre daha iyi bir derece elde etti.

Alstom 2013 yılında, çevre politikası (96/100), müşteri ilişkilerinin yönetimi (95/100) ve yeni ortaya çıkan pazarlara yönelik strateji (92/100) alanlarında üstün başarı gösterdi. Grup, işgücü uygulamaları göstergesinde ve insan hakları (89/100) ve tedarik zinciri yönetimi (87/100) dallarında da en iyi endüstri kategorisi derecesini elde etti.

Alstom CFO Nicolas Tissot, “DJSI, dünya çapındaki en uzun devam eden küresel sürdürülebilirlik referansı olup benzer yatırımcılar ve şirketler için ana referans olmuştur. Her yıl giderek ilerleme konusunda kararlı olan Alstom, CSR’deki kesintisiz gayretlerini gösteren bu dereceyi aldığı için son derece memnun” dedi.

1999’da kurulan DJSI, dünya çapında 3.000 şirketin performansını değerlendirmektedir. Avrupa’da 117 olmak üzere 300’den fazla şirket, ekonomik, sosyal ve ekonomik olmak üzere üç kritere dayalı olarak bu endekse seçilmiştir. Performans analizinde; kurumsal yönetim, risk yönetimi, inovasyon, çevre, iklim değişikliği etkilerinin hafifletilmesi, tedarik zinciri standartları ve işgücü uygulamaları gibi konular değerlendirilmektedir.

Share
1009 Kez Görüntülendi.