logo

Alstom en son yeniliklerini CIGRE 2014’te açıkladı

Sürdürülebilir bir dünya için bağlantı yeniliği

g3_Alstom_TM_320x187Alstom Grid, Fransa’nın Paris şehrinde gerçekleşen iki yılda bir yapılan dünya çapında elektrik enerjisi sanayi forumu olan CIGRE 2014’te en son yeniliklerini açıkladı. Alstom’un deneyimi ve uzmanlığı bir kez daha, bugünün ve yarının elektriksel zorluklarına yönelik buluş ve yeniliği bir araya getiren teknolojik gelişmelerde yaratıcı sıçrama tahtası oldu Bu yıl, Alstom uzmanları, sürdürülebilir bir dünya için şebekeyi dönüştürmeye ayarlanan en son yenilikleri tanıttı.

Teknolojik tanıtımlar şunları içeriyor:

–  g3: Alstom, yüksek gerilim ekipmanlarında yaygın olarak kullanılan bir gaz olan SF6’ya temiz bir alternatif piyasaya süren dünyadaki ilk firma. SF6 içermeyen devrim niteliğindeki çözüm g3 –şebeke için yeşil gaz– sürdürülebilir çevresel çözümlerde bir lider olan 3MTM ile birlikte geliştirildi. g3, SF6’ya göre küresel ısınma üzerinde yüzde 98 daha az etkiye sahip ve SF6 ile karşılaştırılabilir performanslarla, bugünün temiz yüksek ve çok yüksek gerilim ekipmanlarının yeni neslinin geliştirilmesi için uygun bir teknoloji. Alstom ve RTE (Fransa’nın elektrik iletim sistemi operatörü), pilot ekipman üretimi için ortak bir girişim başlattı.

–  Doğru Akım (DC) Kesici:  Twenties Avrupa programı çerçevesinde Alstom, büyük miktarlarda yenilenebilir enerjiyi etkin bir şekilde entegre eden ve kıtalararası enerji ticaretini sağlayan Supergrid’i oluşturmaya yönelik büyük bir adım atarak çok hızlı bir Doğru Akım (DC) Kesici geliştirdi. Alstom’un prototipi, bir yüksek gerilim DC iletim şebekesinin gerçek işletme sınırlamaları altında 160 kV’de 5200 amperlik DC Akımını 5.5 milisaniyeden daha kısa bir sürede, başarılı bir şekilde kesti.

Alstom, aynı zamanda müşterilerin elektrikli varlıklarının değerini ve güvenilirliğini en üst seviyeye ulaştıran kapsamlı bir iş çözümü olan Varlık Yönetim Çözümünü de piyasaya sürüyor. Alstom, üçüncü taraf ekipmanları dahil her türlü elektrikli varlığı denetliyor ve bunlardan veri topluyor. Varlık Yönetim Çözümü, bakım ve varlık yenileme için bilinçli kararların alınabileceği şekilde varlık koşullarının kapsamlı bir değerlendirmesini sağlayacak mantıksal analizler uyguluyor. Çözüm, aynı zamanda, arızaları önceden belirlemek için ekipmanın gerçek zamanlı durum izlemesini de entegre ediyor,  bu da arıza oranlarını %70’e, bakım masraflarını ise %30’a kadar düşürüyor.

Son olarak Alstom, primer ve sekonder tesis akıllı dijital teknolojilerinin güçlü potansiyelini bir araya getiren ve müşterilerimizle halihazırda uygulamada olan akıllı dijital teknolojiyi piyasaya sürüyor: Digital Substation 2.0. Bu en son kompakt, evrensel çözüm, trafo merkezi otomasyon izleme ve kontrol uygulamalarını genişletiyor, personel güvenliğini iyileştiriyor ve etkilenen alanı azaltıyor. Digital Substation 2.0, gelişmiş durumsal farkındalık için sezgisel panolar kullanarak Smart Grid yönetimini ve işletimini iyileştiriyor. Digital Substation 2.0, trafo merkezi varlıklarının ve bağlı devrelerin elverişlilik, sağlık ve dinamik yükleme kapasitesini izleyerek şebekenin optimum gerçek zamanlı performansını sağlıyor.

Yenilik, Alstom Grid’in merkezindedir. Her yıl satışların yüzde 4’ü Araştırma & Geliştirmeye yatırılır. Alstom’un uzmanları uluslararası standardizasyon kuruluşları ile yakın işbirliği içindedir ve önde gelen üniversitelerle el ele çalışır. Dünya genelinde 25’ten fazla küresel Teknoloji ve AR&GE Mükemmellik merkezinde yer alan Yenilik Ekiplerimiz, elektrik şebekelerinin geleceğini şekillendirir.

Share
1045 Kez Görüntülendi.