logo

Ampera, “SAYGINLIK” Ödülünü Kazandı.

Ampera, 2013 Yeni Nesil Dış Aydınlatma Armatürler Yarışması’nın Şampiyonu Oldu

Ampera, Yeni Nesil  Armatürler Led  Aydınlatma Tasarım Yarışmasında “SAYGINLIK” ödülünü kazandı.

AMPERA01Yol aydınlatma çözümleri için verimli bir yatırım imkanı sunan led yol aydınlatma armatürü  Ampera; mimari ve aydınlatma tasarımı şirketleri, kamu hizmeti kuruluşları, belediyelerin temsilcileri  ve   dış aydınlatma uzmanlarından oluşan jüri tarafından toplam 102 ürün arasından seçildi. Ampera Maxi; anayol aydınlatması kategorisinde, Ampera Midi ise; bağlantı yolları kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

Sponsorluğunu Amerika Enerji Bakanlığı, Aydınlatma Mühendisliği Topluluğu* ve Uluslararası Aydınlatma Tasarımcıları Vakfı’nın ** yaptığı bu yarışma; teknik yenilikleri desteklemeyi, enerji tasarruflu Led armatürlerin tasarımında mükemmelliği yakalamayı ve teşvik etmeyi amaçlıyor.

Dış aydınlatma armatürleri; jürinin sadece enerji verimliliğini değil, uygunluğu ve kaliteyi de dikkate almasını sağlaması, performansı ve tasarımı değerlendirmesi için, yollar ve park yerleri boyunca uygun yüksekliklerdeki direklere monte edildi. Tanıtmaya değer olan Led aydınlatma ürünlerinin seçilmesini hedefleyen jüri; Ampera’nın sunduğu mükemmel ışık dağılımı ve rengini, kamaşma kontrolünü, kolay kurulumu ve ürün-fiyat dengesini

özellikle beğendi. Konu ile ilgili DOE Led  Aydınlatma Programı Yöneticisi Jim Brodrick, “Bu sadece estetiği değerlendiren tasarım yarışması değil; kazananların, tasarımların iyi performans göstermesi de gerekiyor” dedi.

Üç farklı gövde ölçüsü mevcut olan Ampera; yaya alanları,  yaya yolları, bisiklet yolları , kırsal kesim yolları , şehir içi yollar ve otobanlar dahil, şu anda konvansiyonel ışık kaynaklarıyla aydınlatılan tüm yol uygulamaları için eksiksiz bir alternatif sunuyor. Ampera’ya; geniş  teknik özellikleri sayesinde, aydınlatma kontrolü , hareket ve hız algılama sistemleri  gibi ek özellikler de eklenebilir. Düşük yatırım ve bakım maliyeti , yüksek enerji tasarrufu sayesinde Ampera, konvansiyonel aydınlatma çözümlerini LED teknolojisine dönüştürmek için harika bir seçenek.

* Illuminating Engineering Society

** International Association of Lighting Designers

Share
2443 Kez Görüntülendi.