logo

Ankara A-Tech Fuarı’nda TOKİ – Makel Buluşması

A-Tech Akıllı Bina Teknolojileri Elektrik Sistemleri Fuarı özel sektör ile devlet kurumlarının karşılıklı görüşmelerine imkân tanıyacak şekilde ev sahipliği gerçekleştirdi.

Fuar süresince her kademeden yetkililer ile buluşma şansı yakalayan sektör temsilcileri mevcut durum ve 2019 yılı beklentileri konularında konuştular. Makel Genel Müdürü Hakan ÖZTÜRK,  Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet ÖZÇELİK ile sektörün genel durumu, projeler ve sektöre yön veren yerli üretimin desteklenmesi konuları hakkında karşılıklı istişarelerde bulundular.

Makel Genel Müdürü Hakan ÖZTÜRK, Makel’in son yıllarda özellikle  Led aydınlatma ürünlerine yönelik yaptığı atılımlar hakkında bilgi aktardı, yerli ve milli üretim konusuna dikkat çekti. Makel’in sektörün milli üretim hedefine dönük üstüne düşen atılımları gerçekleştirdiğini belirten ÖZTÜRK,  Anahtar – Priz ürünlerinden Akıllı Ev ve Otomasyon Sistemlerine oradan LED Aydınlatma ürünlerine kadar birçok ürünü tek bir çatı altında, yerli üretim mantığı ile pazara sunduklarını  söyledi. Makel Genel Müdür’ü Hakan ÖZTÜRK, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mehmet ÖZÇELİK’ten sektördeki yerli firmalara destek verilmesi gerektiğini belirterek, yerli firmaların gerek iç pazar gerekse ihracat pazarlarında önemli projelere imza attıklarını, Türk firmalarının artık dünyanın her yerinde itibar gören, marka değeri yüksek itibarlı firmalar olduklarını ifade etti.

 

 

Share
860 Kez Görüntülendi.