logo

Bakan Yıldız, ICCI 2014’te Siemens Standını Ziyaret Etti

Bakan Taner Yildiz Siemens Enerji Sektoru Lideri Sedef Karagoz ve Siemens Enerji Sektoru Ekibiyle (Medium)24 Nisan’da İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açan ICCI 2014 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda enerji çözümlerinde dünyanın en geniş portföyünün sahibi Siemens Türkiye standını T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ziyaret etti. Bakan Yıldız, Siemens Türkiye Enerji Sektörü Lideri Sedef Karagöz’den Geleceğin Enerjisi konsepti hakkında bilgi aldı.

26 Nisan’a kadar devam edecek olan fuarda enerji çözümlerinde dünyanın en geniş çevre portföyünün sahibi Siemens, “The Future of Energy- Geleceğin Enerjisi” konseptinin yanı sıra yenilenebilir ve fosil kaynaklardan enerji üretimi, enerji otomasyonu ve servisi, akıllı şebekeler ve enerji iletimine yönelik ürün ve çözümlerini katılımcılara sunuyor. Siemens, konferansta yer alan konuşmacılarıyla da enerji sektörünün geleceğine ışık tutuyor.

Enerji Sektörünün Konumu ve Sektöre İlişkin Öngörüler

Birçok ülkede enerji arzının geleceğini en önemli gündem maddelerinden biri olarak değerlendiriliyor. Gelişen pazarlarda enerji talebi yükselirken, sanayileşmekte olan ülkelerde enerji verimliliği ve çevre koruma ön plana çıkıyor.

Sedef Karagoz1 (Medium)Tüm ekonomilerde, sürdürülebilirlik ve enerjinin gelecekte de var olması enerji arzının dönüşümündeki anahtar kavramlar olarak görülüyor. Bu nedenle kaynakları korumaya odaklı ve çevreyle uyumlu enerji üretimi, enerjinin akıllı dağıtımı ve verimli kullanımı belirleyici bir rol oynuyor. Bu süreç, ICCI 2014 20. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nın da çerçevesini oluşturuyor.

 

  • Gelecekte, enerji sistemleri bugünden çok daha karmaşık, şebekeleşmiş ve esnek yapılara sahip olacak.
  • Yüksek verimli ve büyük ölçekli enerji tesislerinin yanında rüzgar, güneş, hidroelektrik, biyo kütle veya jeotermal kaynaklarla enerji üreten binlerce orta ve küçük ölçekte enerji tesisleri olacak.
  • Enerji dönüşümüyle “yeşil” enerjinin çağı başlayacak ve 2050’ye kadar sera gazı emisyonları yüzde 80 oranında azaltılacak.

Bu öngörüler, enerjide sürdürülebilirliğe yönelik inovasyonların yapılmasını, enerji verimliliğinin maksimum seviyeye çıkarılmasını, yenilenebilir enerji kaynaklarının rekabetçi fiyatlarla sunulabilmesini sağlayacak teknolojilerin üretilmesini gerektiriyor. Tüm bu alanlara yönelik çözümleri bulunan Siemens, “The future of Energy- Geleceğin Enerjisi” konseptiyle  bu  yıl da  ICCI Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nın kilit katılımcılarından biri oluyor.

 

Share
1942 Kez Görüntülendi.