logo

Datacenterdynamics Converged İstanbul 2014 Etkinliğine Bronz Sponsor Olarak Katılıyor.

Dünyanın en köklü teknoloji şirketlerinden biri olarak bu yıl fiber ve bakır kablo sektöründe 50. yılını kutlayan R&M, 4 Aralık’ta düzenlenecek olan Datacenterdynamics Converged İstanbul 2014 Etkinliğine Bronz Sponsor Olarak Katılıyor. Müşterilerle etkinlik standında buluşacak olan R&M, başta işletim maliyetlerini yüzde 50’ye kadar azaltan R&MinteliPhy Otomatik Altyapı Yönetimi (AIM) çözümü olmak üzere en gelişmiş veri merkezi kablolama teknolojilerini tanıtacak.

Sektörün odağı veri merkezleri

RM (1) (Medium)R&M Türkiye Genel Müdürü Süleyman Tokmak etkinlikle ilgili olarak şunları söyledi:  “DatacenterDynamics Converged İstanbul 2014’e katılmak, R&M’in bölgesel pazarın gelişmesine verdiği önemi gösteriyor.

Etkinlikte Türkiye’de hızla büyüyen veri merkezi pazarına odaklanarak müşterilerimiz ve iş ortaklarımıza en yeni teknoloji çözümlerini sunacağız. Sektörde 50. yılını kutlayan köklü şirketimizin Türkiye’de kalıcı olması, veri merkezlerinin bulut bilişimle yaygınlaştığı pazardaki kuruluşlara önemli fırsatlar sağlıyor. CSC 2020 yılında 50 milyar cihazın internete bağlı olacağını ve veri merkezlerinin bulutta 35 milyar terabayt veriyi yöneteceğini öngörüyor. Akıllı evler, akıllı şehirler, giyilebilir bilgisayarlar ile nesnelerin interneti bütün bu sistemleri bulutta birbirine bağlayan hızlı ve güvenilir network altyapıları gerektiriyor. Bain & Company, önümüzdeki 20 yılda altyapısı yenilenecek olan akıllı şehirlere tüm dünyada toplam 41 trilyon dolar yatırım yapılacağını öngörüyor.

10GbE, 40GbE ve 100GbE ağları destekleyerek müşterilerine R&MinteliPhy Akıllı Network Yönetimi gibi gelişmiş teknolojiler sunan R&M, bu pastadan pay almak isteyen firmaların maliyet optimizasyonu ve servis kalitesiyle rekabet gücünü arttırmasına imkan tanıyor.”

Merkez üs Türkiye

RM (2) (Medium)Türkiye’nin R&M için önemli bir merkez üs olduğunu belirten Süleyman Tokmak sözlerini şöyle sürdürdü: “R&M olarak DatacenterDynamics Converged İstanbul 2014 etkinliğinde organizasyonların veri merkezlerinde verimlilik, performans ve kaynak kullanımını arttırması için gereken yeni teknolojilerle en iyi uygulamaları sunacağız.

R&M bu noktada kullanıcı ihtiyaçlarını öne çıkarıyor ve fiziksel altyapı yatırımlarında stratejik danışman yaklaşımıyla hareket ederek kurumlara kapsamlı çözümler sunuyor. Müşteri ihtiyaçlarına özel geliştirilen yerinde çözümler sistem entegrasyonunu kolaylaştırıyor. Bakır ve fiber optik kablolarda İsviçre kalitesi sunan R&M her ihtiyaca uygun kablo seçenekleri, dağıtım platformları, kabinler ve altyapı izleme sistemleri sağlıyor.”

Her sistemle uyumlu

Süleyman Tokmak, R&M’in veri merkezlerinde maliyet avantajı sağlayan modüler R&MinteliPhy çözümüyle ilgili bilgi de verdi: “R&MinteliPhy network yönetiminde yeni bir çağ açıyor. Artık BT uzmanları fiziksel altyapıları akılcı bir şekilde ve tam otomatik olarak yönetebilecekler. R&MinteliPhy AIM ile ara kablo ve yeni kablo giriş paneli kullanma ihtiyacı ortadan kalkıyor. R&MinteliPhy network yönetimini analogdan dijital sistemlere taşıyarak veri merkezlerinde kapasite kullanımı, kârlılık ve kullanım kolaylığının artmasını sağlıyor. R&MinteliPhy AIM’in sunduğu analiz ve raporlama özelliğinden yararlanan BT yöneticileri, standart süreçlerle pasif altyapı yönetim görevlerini otomatiğe bağlayarak tüm bağlantı noktaları üzerinde kesin denetim sahibi oluyor.”

Share
2184 Kez Görüntülendi.