logo

DELTA ile Daha Akıllı ve Daha Yeşil Bir Gelecek…

DDSC_0192ubai- Middle East Electricity 2017 fuarında  Uluslararası Delta Electronic firmasının Orta Doğu ve Afrika Bölge Sorumlusu Sayın Motaz Al Ma’ani ile bir söyleşi yaptık.  Söyleşimizde Delta’nın çözüm odaklı çalışmaları ve Türkiye piyasası hakkında görüşlerini Electricity Turkey dergisi olarak okurlarımızla paylaşıyoruz.

Öncelikle,Dubai MEE 2017 Delta Electronic açısından nasıl geçiyor?

Bizim açımızdan uluslararası bu etkinlik son derece başarılı ve oldukça verimli geçmektedir. Standımızdan, yapmış olduğumuz başarılı çalışmalarımızla “Dünyaya daha akıllı,daha yeşil ve birliktelik çerçevesinde bir gelecek teklif ediyoruz.” Delta olarak burada dünyaya verdiğimiz bu mesajın takipçisi olmaktayız.

Delta’nın Yeni Ürünlerinden Bahseder misiniz?

Elbette, pek çok yeni ürünlerimiz var.Telekom endüstrisinde;DPR3000B-48 serisi  telekom doğrultucular,enerji verimliliğini %98’e artırma özelliği ve outdoor kullanımda LENI serisi, hibrid soğutma seçeneği,yenilebilir enerji kaynaklarına uygun hale getirilebilme. Bunlar Delta Group’un  telekomünikasyon endüstrisinde  liderliğinin enerji tasarrufu adına sağladığı var olan somut kanıtıdır.

Delta, UPS teknolojisi ile Orta Doğu ve Afrika’daki veri merkezlerini ve diğer uygulamaların desteklenmesinde ciddi bir geçmişe sahiptir. Bu başarı hikayesi Türkiye’de lider bir havayolunu ve Suudi Arabistan’dan bir telekom taşıyıcısını da içermektedir.

MEE 2017’deki stant vitrinimizde modüler UPS Modulon DPH 75kW serisini ve monoblok UPS Ultron HPH serisine yer verilmekte.Birincisi, ortalama Güç Tasarrufu (MTTR) sıfıra yakın olmasını sağlamak adına üst seviye güç kalitesi ve aktif halde değiştirilebilir güç modülleri için düşük harmonik bozulma (iTHD <% 3) ile tam olarak anma gücü (kVA = kW) sunuyor, ikincisinde  % 96 AC-AC verimliliği (ECO modunda% 99 verimlilik.) ile sıfıra yakın tam artan güç sağlıyor.

ÇoDSC_0200k kapsamlı bir gelişmiş çözüm portföyünüz var.Dünyanın Delta hakkında neler bilmesini isterdiniz?

 Farklı uzmanlık alanlarına sahip çok büyük bir grubuz.Solar ve enerji çözümlerinde küresel anlamda bir liderliğimiz söz konusu.Kapsamlı araştırma ve geliştirme sürecimiz sayesinde, müşterilerimiz için daha akıllı, daha yeşil, ve düşük maliyetli çözümler üreten,  üretkenliği artıran gelişmiş teknolojiler üretmiş bulunmaktayız. Daha sürdürülebilir bir dünya için karbon ayak izini önemli ölçüde azaltmayı hedefliyoruz.

Petrol ve doğalgazdan sonra dünyaya hangi tip enerji hükmedecektir? 

Bu oldukça kesin ve açık şekilde yenilenebilir enerjidir.O şüphesiz geleceğin ta kendisidir. Delta’da, çok çeşitli endüstriyel ve ticari uygulamalarda önemli miktarda enerji tasarrufu yapmak için rüzgar ve güneş gibi doğal güç kaynaklarını kullanan akıllı ve yeşil çözümler sunmanın yollarını çizerek küresel alanda öncülük ediyoruz. Bol miktarda güneş ışığı alan Ortadoğu ve Afrika bölgesinde devrim niteliğinde ve modernize edebilen sağlam solar çözümleri geliştirmek bizim için en büyük önemi taşıyor.

Fuardaki ziyaretçilerinizin en yeni çözümlerinize tepkisi nedir? 

Ürünlerimizin teknik özellikleri ve çokça yeni ürünlerimizin fazlaca olmasından dolayı olumlu bir etkileyici yaklaşım sergilediler. Bu çözümleri keşfetmek ve uygulamaktan heyecan duyuyorlar; bu da onların bilgi ve başarı seviyesini iyileştirmek ve rekabet güclerini korumak adına oldukça büyük fırsatlar sağlamaktadır.

Delta’nın bu etkinlikteki ana amacına ulaştığını söyleyebilir misiniz? 

Evet,kesinlikle! Ziyaretçilerimize ve potansiyel müşterilerimize Ortadoğu’da Delta’nın bölgedeki sanayiyi dönüştürmeye yardımcı olan ve daha iyi ve daha sürdürülebilir bir dünya nasıl kurulabileceği konusunda örnek olabilecek, yeşil ve akıllı teknolojinin lideri olduğunu gösterdik. 

Son olarak Delta’nın endüstriyel elektrik adına Türkiye’deki yatırımlarından bahsedebilir misiniz?

Türkiye büyük bir potansiyele sahip çok dinamik ve büyüyen bir pazardır ve Delta ülkede çok güçlü bir yere sahiptir. Burada , birçok müşterimiz ve ortağımız var ve Türkiye Telekom endüstrisi, yenilenebilir enerji sektörü için akıllı güneş enerjisi ve yeşil enerji ürünleri ve ülkedeki veri merkezi piyasası için UPS çözümleri için çözümler sunuyoruz. Planımız, pazar payımızı arttırmaya devam ederken müşterilerine en iyi hizmeti ve gelişmiş teknolojileri sunmaya devam etmektir. Delta, Türkiye’de tanınmış  bir markadır ve işbirliğimizi sürdürmek ve başarıya ulaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Share
2439 Kez Görüntülendi.