logo

DENİB’ten “Seval Kablo’ya 1.’lik Ödülü”…

Seval Kablo ihracattaki başarısını bir kez daha Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) tarafından her yıl en fazla ihracat yapan firmalar için verilen ödül ile taçlandırdı.

dergi-2014-Mart-22-x-30-cm DENİZLİ İhracatçılar Birliği (DENİB), 2013 yılında en fazla ihracat yapan 20 firmanın temsilcisine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katıldığı törenle ödül verdi.DENİB üzerinden en çok ihracat gerçekleştiren 20 firma arasına 4.’lük, sektöründe ise 1.’lik ile giren Seval Kablo’nun ödülü İhracat Müdürü Ersin Turgut’a verildi.

Türkiye ve Dünya’daki kalite belgelerini almaya hak kazanan ve kaliteden ödün vermeyen Üretim Politikası ile Seval Kablo imal ettiği ürünlerin %70’ini 52 ülkeye ihraç etmekte ve Türkiye Ekonomisine büyük bir katma değer sağlamaktadır.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenen ‘2013 İhracatın Yıldızları’ ödül törenine katılarak Denizli’den en fazla ihracat gerçekleştiren 20 firmaya plaket verdi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gün boyunca gerçekleştirdiği Denizli ziyaretlerinin ardından DENİB tarafından düzenlenen 2013 Yılı İhracatın Yıldızları Ödül Töreni’ne katıldı. Törene ayrıca Denizli Valisi Abdükkadir Demir, Ak Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, DENİB Başkanı Süleyman Kocasert ve çok sayıda işadamı katıldı. EGS kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen tören öncesi işadamları verilen kokteylde bir araya gelirken, geceyi ünlü sunucu Nefise Karatay sundu.

DSCF2094Gecenin açılış konuşmasını yapan DENİB Başkanı Süleyman Kocasert, Denizli olarak birlik ve beraberlik içinde olduklarını belirterek, “Biz her şeyi hep birlikte başardık. İhracatımız her geçen gün artıyor ve artmaya devam edecek. Tüm zorluklara bu günlere geldik ve daha da ileri gideceğiz” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de gecede bir konuşma yaptı. Türkiye olarak başkalarının kontrol ettiği bir ekonomide dalgalanmayı kabul etmediklerini ifade eden Bakan Zeybekci, “Ecdadın bize emaneti olan, çok hızlı bir şekilde tüketim toplumu olmaya başlayan Kafkaslar, Orta Asya, Balkanlar’a sırtını dayayıp 2023 hedeflerine doğru tüm hızımızla, geleceği planlayan bir ülke olacak. Bunu da hep beraber yapacağız. Bu günlerde yaşanılanları aklınıza bile getirmeyin. Türkiye artık bir kitap atıldı diye faizlerin yüzde 7 bin artacağı bir ülke değil. Türkiye artık IMF memurlarıyla dizayn edilecek bir ülke değil. Türkiye Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği muasır medeniyet hedefi sözünü hamasetten çıkarıp elle tutulur gözle görülür bir hale getirdi. Bunu Bakanlar Kurulu kararı haline getirdi. Ülkemiz en iyi yerlere gidecektir” dedi.

IMG_0027

Türkiye ve Dünya Kablo sektöründe kalitesiyle, müşteri memnuniyetiyle ve yenilikçi yapısıyla önde gelen firmalar arasında yer alan Seval Kablo; sürekli kendini geliştiren, her zaman yeni ürünlere ve fikirlere yatırım yapan dinamik yapısı ile bugün sahip olduğu toplamda 5 üretim tesisinde; Tesisat Kabloları, 0.6/1 kV Alçak Gerilim, Yangına Dayanıklı FE 180 E 90 ve Bakır-Çelik Zırhlı Enerji Kabloları, Yer Altı ve Havai Hat Alüminyum Enerji Kabloları, Trafik Sinyal, Sokak Aydınlatma, Havaalanı Pist ve Yağa Dayanıklı Kontrol Kabloları ve Proje Odaklı Özel Kabloları üretmektedir. Sahip olduğu son teknolojiyle üretmiş olduğu HFFR ve XLPE İzoleli Kabloları Türkiye ve Dünya’da bir çok prestijli projede kullanılmıştır.

Share
2133 Kez Görüntülendi.