logo

Doosan’ın Türkiye’deki Enerji Operasyonları Metin Oktay’a Emanet

Uluslararası platformda enerji tesislerinin altyapılarını üreten Güney Koreli dünya devi Doosan’ın Enerjiden Sorumlu Türkiye Genel Müdürü Metin Oktay oldu.

 doosan1Global platformda çeşitli pazarlara endüstriyel tesis ve altyapı sağlayan, 127 yıllık köklü geçmişi ve kalitesiyle bilinen Doosan’ın Türkiye’deki enerji operasyonlarının başına Metin Oktay getirildi.  Oktay,  Doosan’ın enerjiden sorumlu Türkiye Genel Müdürü oldu.

Önceki yıllarda İngiltere’de Rolls-Royce plc şirketinin Afrika kıtasındaki satış, ticari işler ve satış sonrası hizmetlerinden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Metin Oktay, 2006 -2009 yıllarında Almanya’da Airbus A320 uçaklarının motorlarını üreten çok uluslu V2500 programının Finansal ve Ticari işler Direktörü, 2003-2006 yılları arasında ise Orta Doğu ve Asya müşteri finansmanından sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

DOOSAN

Oktay,  İstanbul Deniz Otobüsleri  (İDO) A.Ş.’ de  Genel Müdür Yardımcılığı görevinin ardından son olarak Avusturalyalı Rubicon Resources Limited maden arama şirketinin Türkiye operasyonlarından sorumlu Ülke Müdürü olarak görev alıyordu.

Amerikan Harp Okulu (West Point) Sistem Mühendisliği bölümü mezunu olan Oktay, Bilkent Üniversitesinde Siyaset Bilimlerinde yüksek lisans ve Oxford Üniversitesi Said Business School’da İşletme Yönetimi dalında MBA yapmıştır.

Share
1852 Kez Görüntülendi.