logo

Dow Jones’tan Philips’e Sürdürülebilirlikte Tam Puan

DJSI:  Çevresel kategoride “Sınıfının en iyisi”

KSP: yer alan Karbon Saydamlık Liderlik Endeksi ve Karbon Performans Liderlik Endeksi’nde 100 Puan- A rating

Goktug_Gur4_400x600Royal Philips Electronics, üyesi olduğu 2013 Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde (DJSE), iki yıl üst üste kişisel bakım ve ev aletleri kategorisinde sürdürdüğü “DJSE Süper Sektör Liderliği”ni, bugün endüstriyel şirketler grubu kategorisine taşıyarak genişletti. Yeni sınıflandırma,  Philips’in “Sınıfının En İyisi” olarak tanımlanan “DJSE Süper Sektör Liderliği”, çok amaçlı endüstriyel portföyüyle daha geniş bir şekilde yansıtıyor.

Sürdürülebilirliği iş süreçlerinin merkezine yerleştiren Philips’in iklim stratejisi ve operasyonel  eko verimlilik konularındaki çevresel raporlar ve sosyal göstergelerinin sonuçlarıdaki başarısı, Philips’in Sürdürülebilirlikteki sektör liderliğini daha da genişletmesini sağladı. Philips, endekste en yüksek puanı, müşteri ilişkileri yönetiminden 100 üzerinden 100 puan alarak elde etti. Endeks sonuçlarına göre,  iklim stratejisinden 99 puan alan Philips, genel puanlamada 100 üzerinden 90 puan aldı.

Tüm dünyada her yıl düzenli olarak yayınlanan  KSP Global 500 Raporu’nda yer alan Karbon Saydamlık Liderlik Endeksi ve Karbon Performans Liderlik Endeksi’ndeki liderliğini de son üç yıldır elinde bulunduran Philips’in Türkiye CEO’su Göktuğ Gür konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu: “Sürdürülebilirlik hedeflerimiz çok iddialı ve her zaman kendimizi daha ileriye taşıyoruz. Philips’te amacımız 2025’e kadar her yıl 3 milyar insanın yaşamını iyileştirerek dünyayı daha sağlıklı ve daha sürdürülebilir bir yaşam alanı haline getirmek. Bu iki değerlendirme uzun vadeli büyümeyi teşvik eden ve anlamlı yenilikleri hayata geçirmemize ilham olan stratejimizin başarılı birer kanıtıdır.”

Share
1413 Kez Görüntülendi.