logo

E-GÜVEN, 50 Bine Yakın Mühendise E-İmza Attırmayı Hedefliyor

Türkiye’nin ilk ve lider elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, Elektrik Mühendisleri Odası bünyesindeki 50 bine yakın mühendise e-imza hizmeti sundu Elektrik Mühendisleri Odası üyeleri arasında bulunan Elektrik, Elektronik, Kontrol ve Biomedikal mühendislerinin oda aracılığıyla gerçekleştirdikleri tüm hizmetler E-Güven tarafından sağlanan e-imza ve yazılım kütüphanesi sayesinde elektronik ortama taşındı.

eguven (1) (Medium)Meslek birlikleri ve odalarının sistemlerine elektronik imza entegre etmelerinin ve üyelerini e-imza kullanımına yönlendirmelerinin son derece önemli olduğunu vurgulayan E-GÜVEN İş Geliştirme, Kurumsal Satış, Kanal Yönetimi ve Pazarlama Direktörü Ayşegül Tüzün şunları şunları ifade etti:

“Meslek mensupları arasındaki haksız rekabetin önlenmesi, üretilen hizmetlerin toplum ve meslek yararına uygun nitelikle olması için tüm meslek birlikleri ve odalarının e-imza kullanımına geçmesi gerekiyor. Elektrik Mühendisleri Odası ile yaptığımız işbirliği kapsamında, mühendisler odaya üyelik başvurularından itibaren e-imza kullanmaya başlıyor. Oda üyeleri gerçekleştirdikleri tüm işlemleri bizim tarafımızdan sağlanan e-imza ve yazılım kütüphanesi sayesinde elektronik ortamda yürütebiliyor.”

E-GÜVEN ve Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile talep eden oda üyelerine dağıtılacak yeni üye kimlik kartlarına da e-imza yükleneceğini belirten Tüzün, Serbest Müşavirlik Mühendislik Üyeleri dışında tüm Elektrik Mühendisleri Odası üyelerinin kimlik kartlarına e-imza yükletebileceklerini söyledi.

Elektrik Mühendisleri Odası’nın üyeleri hizmet üyelik belgelerini de e-imza aracılığıyla elektronik ortamda alabilecekler. Ayrıca üyeler hizmet ve sözleşmelerinin Elektrik Mühendisiler Odası’nın mesleki denetimine zaman ve mekandan bağımsız olarak sunabilecekler.

E-imza mühendislerin hayatını kolaylaştıracak

Bu protokol ile sağlanacak e-imzaların Elektrik Mühendisleri Odası üyelerinin hayatını kolaylaştıracağının altını çizen Tüzün, odanın üyelerini, E-GÜVEN güvencesi altında e-imzanın sağladığı tüm kolaylıklarla tanıştıracağını söyleyerek, şunları ekledi:

“Siemens, Opet, Türk Eczacıları Birliği, Uludağ Üniversitesi ve Türkiye genelinde birçok Ticaret Odasına kurumlara sunduğumuz e-imza çözümleri ile ıslak imzanın kullanımı sırasında yaşanan zaman kaybını azaltıyoruz. Kurumların iç işleyişlerinde zaman tasarrufu sağlarken üyelerinin istedikleri işlemleri elektronik ortamlarda gerçekleştirmelerine fırsat tanıyoruz. Ayrıca e-imza sahibi üyeler sabıka kaydı alımından e-kimlik işlemlerine kadar bireysel işlemleride de e-imzanın avantajlarından yararlanabiliyor.”

Share
1300 Kez Görüntülendi.