logo

Eğitim Alanlarında Doğru Aydınlatma ve Loft

gercek_dusler_sinif_08_resizedAydınlatma sadece dikkat çekici bir ortam yaratmakla kalmaz aynı       zamanda öğrenme  sürecinde motive edici bir etkiyede sahiptir.

Başarılı ve verimli bir eğitim için doğru aydınlatmanın önemi göz   ardı  edilemez.

Aydınlatma okulların,sınıf alanlarının mimari görünümlerinde anahtar   rol oynar.

 Bu alanlarda doğal gün ışığı ile yapay aydınlatma arasındaki denge   projenin başarısı açısından kritik öneme sahiptir.

 Herhangi bir alanın aydınlatma ihtiyaçlarını anlamak mümükün olan en doğru aydınlatma için son derece önemlidir.

 Eğitim kurumlarında aydınlatmanın en önem taşadığı alan şüphesiz   sınıflardır. Çoğunlukla  öğrencilerin zamanlarını geçirdikleri  alan olması itibari ile aydınlatmanın etkisini en fazla hissedildiği ortamdır.

 Özellikle eğitim ve çalışma ortamları için tasarlanan Loft aydınlatmanın bu alanlar için sunduğu avantajlar şunlardır

 Sağladığı homojen ve göz almayan ışık dağılımı sayesinde tahtada ve monitörlerde oluşan parlama ve yansıma minimum seviye indirilir

Loftda kullanılan yeni nesil Led teknolojisinin sağladığı renksel geri dönüşüm değerlerinin (>80) ortamda yarattığı etki sayesinde odaklanma becerisi ve öğrenme motivasyonu artar.

Armatürde kullanılan farklı sensor ve driver seçenekleri sayesinde günün belli saatlerinde değişen ışık yoğunluğuna göre otomatik dimle sağlar bu özelliği sayesinde sınıf ortamında ışık yoğunluğu sabit kalır.

 Ürünün sahip farklı difüzör ,boyut  ve tavan uygulama seçenekleri sayesine farklı sınıf ortamları için  tasarım özgürlüğü sağlamaktadır.

 Alttan müdahale  edilebilir özelliği sayesinde kullanıcıya kolay montaj ve bakım  avantajı sağlar.

 Armatürde kullanılan Led teknolojisinin sunduğu yüksek lumen değeri sayesinde enerji verimliliği sağlar. Modern ve estetik görünümü ile estetik ve şık sınıf ortamlar oluşturur.

Share
2474 Kez Görüntülendi.