logo

Elektromekanik Sektörünün daha Güçlü Olması için çalışıyoruz…

“Amacımız, Türkiye’deki ve dünyadaki elektromekanik sektörü oyuncularına her türlü konuda (teknik ve ticari) destek olarak onların daha güçlü olmalarına katkı yapmaktır.”  Şeklinde açıklamalarda bulunan Zenithar Dış Ticaret ve Danışmanlık firması kurucu ortağı Sn Hakan Aktay’la firması ve vermiş olduğu hizmetlerle ilgili söyleşi yaptık.

Firmanızın kuruluş safhası nasıl gerçekleşti

Zenithar Dış Ticaret ve Danışmanlık Limited şirketi, elektromekanik sektöründe 15 yıldan fazla toplam deneyimi olan ODTÜ elektrik-elektronik mühendisliği mezunu iki mühendisin ortak girişimi ile 2016 yılı Ağustos ayında Ankara’da kurulmuştur. Şirketin genel amacı, Türkiye’deki ve dünyadaki elektromekanik sektörü oyuncularına her türlü konuda (teknik ve ticari) destek olarak onların daha güçlü olmalarına katkı yapmaktır.

Müşterilerinizin Satış Kanallarının Geliştirilmesi konusunda ne tür çalışmalarınız var?

Zenithar, uzman satış kadrosu ve 35’ten fazla ülkede sahip olduğu güçlü bağlantıları sayesinde hücre, trafo, AG pano, köşk, kablo gibi elektromekanik sektörü üreticilerine satış ve pazarlama desteği vererek onların ihracat paylarını artırmayı hedeflemektedir. Elektromekanik sektörü firmaları, satış ve pazarlama bölümlerini Zenithar’ın profesyonel kadrosuna “taşere” ederek uygun maliyetlerde uzman bir ekiple çalışma fırsatı yakalarken aynı zamanda Zenithar’ın yurtdışı bağlantılarından da faydalanabilmektedir. Böylelikle bu firmalar yeni pazarlara çok daha hızlı ve etkin bir şekilde giriş yapabilmektedir.

Üretim Hatlarının Optimizasyonu ile ilgili neler yapılmaktadır?

Zenithar, bünyesinde barındırdığı deneyimli kadrosu sayesinde özellikle trafo ve OG hücre üreten firmaların üretim hatlarının iyileştirilmesi konusunda bu firmalara her türlü teknik danışmanlığı vermektedir. 5S, 6 sigma gibi konularda deneyimli endüstri mühendisleri sayesinde üretim hatlarında proses ve kontrol optimizasyonları sağlanmaktadır.

Daha Kaliteli Ürünlerin Üretimi İçin Teknik Danışmanlık Hizmetiniz Var mı?

Zenithar özellikle trafo ve OG hücre üreticilerinin daha az maliyetli ve daha kaliteli ürünlere ulaşmalarını sağlamak için her türlü teknik danışmanlığı bu firmalara sağlamaktadır. Bu konuda kardeş firması olan Belçika menşeili Opti-Consult firması ile iş birliği yapan Zenithar, bu güne kadar 12’den fazla ülkedeki trafo ve OG hücre üreticilerine dizayn ve teknik destek vermiştir. Bangladeş, Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, İspanya, Türkiye, Belçika, İran, Katar danışmanlık verilen ülkelerden bazılarıdır. Zenithar müşterilerine aşağıdaki konularda teknik danışmanlık vermektedir:

 • Optimizasyon algoritması içeren trafo dizayn programı
 • Trafo veya hücre fabrikası yerleşim dizaynı
 • Üretim talimatlarının hazırlanması
 • Kalite sistem dökümanlarının hazırlanması
 • Personelin teknik eğitimi
 • Trafo ve hücre dizaynı ve üretimi konusunda her türlü teknik danışmanlık
 • Anahtar teslim trafo ve hücre fabrikası kurulumu
 • Bağımsız üçüncü parti olarak kabul testlerine katılım
 • Tip test ürün dizaynı
 • Tedarikçi denetimi
 • Özel trafo dizaynı (topraklama trafosu, ark ocağı trafosu, yükte kademe değiştiricili trafo vesaire)

Trafo Sektöründe Uluslararası İş birliği Yaptığınız Stratejik Firmalar var mı?

Zenithar olarak özellikle trafo sektöründe faaliyet gösteren konusunda uzman firmaların Türkiye temsilciliğini yapmaktayız. Zenithar olarak, trafo makineleri üreten dünyaca tanınan Lae firmasının, trafo ve motor sektöründeki parça kaynak kalitesini artıran gaz jeneratörü üreticisi Oweld firmasının, trafo ve motor sektörüne anahtar teslim test çözümleri sunan Polific firmasının, trafo sektörüne solvent buharlı ve vakumlu kurutma fırınları çözümü sunan Provac firmasının, güç trafoları için radyatör çözümleri sunan Hi-Tech firmasının Türkiye’de temsilciliğini yürütmekteyiz. Ayrıca güç trafoları için yatay ve dikey sargı makineleri üreten SEBA Makine firmasının da yurtdışı operasyonlarını biz yürütmekteyiz.

Ne tür ürünlerin Doğrudan İhracatını Yapmaktasınız?

Zenithar olarak tecrübe sahibi olduğumuz elektromekanik ürünlerin yurtdışına direkt ihracatını da gerçekleştirmekteyiz. Bu ürünleri trafo, hücre, sac ve beton köşk, mobil köşk, AG pano, sayaç, kablo, solar sistemler, kompanzasyon sistemleri, her türlü trafo ekipmanları olarak sayabiliriz.

 

 

Etiketler:
Share
2177 Kez Görüntülendi.