logo

14 Kasım 2014

Elimko ” Azeri Kimya ” Tesislerini Modernize etti

AzeriKimya’nın stratejik önemini vurgulayan Elimko Yönetim Kurulu Üyesi Malik Aviral, “Sadece cihazlar değil, Elimko’nun yazmış olduğu software ile sistem komple modernize edildi” dedi.

azer (2) (Medium)Azerbaycan’ın dev şirketi Socar Gaz’a bağlı Azerikimya fabrikasının Rus cihazları yerine Türk cihazlarını tercih etmesinin önemine değinen Aviral, ” “Devlet şirketi kapsamında Azerbaycan’da faaliyet gösteren Azerkimya’nın dünya pazarında kendine özgü bir yere sahip olduğunun farkındayız ve bir Türk şirketi olarak bu dev şirketle çalışmaktan onur duyuyoruz” dedi.

Dünya devi Azerikimya’ya teslim ettikleri E-PR-150 serisi kayıt cihazlarının özelliklerine değinen Aviral, “32 kanal kayıt kapasitesi ile, 10 adet istenilen şekilde ayarlanabilen bar grafik sayfası, istenilen sıklıkta kayıt alma olanağı, kanalların geçmişe yönelik trendlerinin anlık izlenebildiği grafik sayfası ve birden fazla kanalın aynı anda trendlerinin izlenebildiği çoklu grafik sayfası” özelliklerine dikkat çekti. E-PR-150 serisinin 15 inçlik yüksek çözünürlü, renkli LCD (TFT) dokunamtik ekrana sahip olduğunu belirten Aviral, cihazda ayrıca kayıtların Excel formatına aktarılabilme olanağı olduğunu, bunun yanı sıra otomatik yedek alma sisteminin çalıştığını ve sistemde oluşan alarmların anlık olarak izlenebildiğini kaydetti. Aviral cihazın network bağlantısı ile uzaktan izleme olanağına sahip olduğunu vurguladı.

Socar AzeriKimya’da kullanılan yazılım programının kuruma  özel olarak oluşturulduğuna dikkat çeken Aviral, ” Türkiye’de ilk kez Elimko tarafınan üretilen kağıtsız kayıt cihazı 2010 yılında Türkiye Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD)  Yenilikci Tasarım Ödülü’nü aldı. Bugün bir çok ülkede kullanılan, bu cihazlar ülkemiz elektronik sanayi adına gurur vesilesidir.” dedi.

Share
1277 Kez Görüntülendi.