logo

Emerson Network Power Akü Bakımında ki Raporunu Yayınladı

Emerson Network Power Akü Bakımında Yepyeni Bir Yaklaşım Sunan Raporunu Yayınladı

Emerson Network Power, akü sağlığına ilişkin işletme giderlerinin azaltılmasına yönelik kapsamlı bir yaşam döngüsü yaklaşımı sunan Akü Optimizasyonu Raporu’nu yayınladı. Günümüzün kritik altyapı ortamlarında, DC güç sistemi akülerinin performansını ve ömrünü optimize etmeyi hedefleyen test prosedürlerini inceleyerek yeni bakım stratejileri sunan rapor sayesinde akü masraflarını azaltmak artık mümkün.

İstanbul, TÜRKİYE 25 Mart 2014 – Teknoloji ve mühendisliği bir araya getiren dünya lideri teknoloji ve mühendislik şirketi Emerson’un (NYSE:EMR) bir işletmesi olan ve iletişim ağlarına yönelik güvenilirliği, dağıtım hızını ve çalışma etkinliğini artırma konularında hizmet veren Emerson Network Power, Akü Optimizasyon Hizmetleri Raporu’nu yayınladı. Rapor, kritik altyapı ortamlarında DC güç sistemi akülerinin performansını ve ömrünü optimize edecek test prosedürlerini ve bakım stratejilerini konusunda yol gösterici olma özelliği taşıyor.

 “Akü Optimizasyon Hizmetleri: Akü Bakımı Optimizasyonu” isimli raporda aküler için dinamik ve uyarlanmış akü test etme tekniklerinin akü ömrü boyunca uygulanarak, optimize ve koşullara dayalı bir bakım oluşturma programı öneriliyor. Böyle bir program doğru bir şekilde uygulandığında, akü güvenilirliğini gözle görülür bir şekilde artırarak, yeni aküye yapılacak yatırımların azaltılması hedefleniyor.

“Akü Optimizasyon Hizmetleri” Raporu’nda sunulan optimizasyon yaklaşımları, akülerin sağlığını ve türünü, yaşını, boşaltım döngülerini ve ortam sıcaklığı gibi çeşitli parametrelerin etkisini de değerlendirebilmek için geleneksel boşaltım testini, teknoloji harikası iç direnç testleriyle birleştiriyor. Akünün yaşı ve koşullarının yanı sıra, işletmelerin özel ihtiyaçlarına, tesisin düzeyine ve işletme bütçelerine de uyumlu hale getirilmiş bakım programının sonraki adımları da raporda belirtilerek, kullanıcı işletmelere kapsamlı bilgiler sunuluyor. Bu kapsamlı program sayesinde akü sorunları kritik bir noktaya gelmeden saptanabiliyor.

Emerson Network Power Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Enerji Sistemleri İşletmesi Ürün Yönetim Hizmeti Müdürü Anders Eriksson raporla ilgili olarak “Akülerin test ve analizine yapılan uygun düzeyde yatırım akülerin yaşı, akü boyutu ve yükün önem düzeyi gibi çeşitli değişkenleri temel almalıdır. Ancak çoğu işletme, bu değişkenleri dikkate almadıkları ve dolayısıyla kullanım ömrü boyunca aynı testleri tekrarladıkları için bakıma gereğinden fazla harcama yapabilmektedir. Bu yüzden Emerson Network Power olarak “Akü Optimizasyon Hizmetleri” raporumuz ile sektörde hizmet veren işletmelere kolaylık sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Emerson Network Power’ın yayınladığı Akü Optimizasyon Raporu ile ilgili diğer ayrıntılara raporun tanıtım belgesinden ulaşabilirsiniz. Emerson Network Power’ın telekomünikasyon ürünleri, çözümleri ve hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için www.EmersonNetworkPower.eu/EnergySystems sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Share
1811 Kez Görüntülendi.