logo

Emsiad, EÜAŞ Genel Müdürü Sn.Halil Alış’ a Misafir Oldu

EMSİAD ( Elektrik Malzeme Satıcıları ve İş adamları Derneği ) Başkanı Ahmet Soylu ve beraberindekiler ,  EÜAŞ Genel Müdürü Sn. Halil Alış ‘ ı makamında ziyaret ettiler .

em (1) (Medium)İki saate yakın süren  toplantı , oldukça verimli bir bilgi alışverişine dönüştü . Ziyarette , Emsiad Başkanı Ahmet Soylu  ve  dernek üyeleri Sn. Alış’a günün anısına bir plaket verirken , Genel Müdürde , misafiri Başkan Soylu’ya bir plaket takdim etti. Ayrıca Başkan Soylu , Genel müdüre , EMSİAD yayın organı olan 1000W Enerji Dergisinin her iki sayısını sundu .

Halil Alış  toplantıda ; “  EÜAŞ , Avrupa’nın da  sayılı Elektrik Üretici firması konumundadır .Türkiye için büyük önem arzeden , önemli bir kamu kuruluşudur .Ciddi yatırımlar yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz . Gelişen ve büyüyen Türkiye için Elektrik üretimi için talep  her geçen gün  artmakta ve bizde buna yönelik tedbirler  alıp çözümler üretmekteyiz . Bu sene Antalya da 7. sini düzenlediğimiz  Termik Santral Çalıştayından yeni ümitler ile ayrıldık . Yerli üretim merkezli çözümlere kanalize olmalıyız. Türkiye’miz büyük ve güçlü bir ülke . Ancak kaynaklarımız her alanda tam olarak  verimlilikle kullanmıyoruz .” dedi.

em (2) (Medium)Başkan Soylu  da şunları söyledi : “ EÜAŞ’ ın planlı ve istikrarlı büyümesi ile piyasa değeri her geçen gün katlanarak artmaktadır . Bunda sizin gibi başarılı yöneticilerin varlığının etkisi tartışılmaz . Ülkemiz tüketen değil , üreten bir ülke konumunda olmalıdır . Varlıklarımızı tam manası ile kullanmak   ve çıkan sonucu misliyle kara çevirmek zorundayız. Küresel ekonomide önde olan ülkeler ile yarışta , onların önüne geçmek veya en azından onları yakalamak istiyorsak ,  onlardan iki misili daha fazla özveri ve gayret ile çalışmalıyız ki aradaki makası daraltacak  hacme ulaşalım .

EÜAŞ  çalıştaylarına  , toplantı ve seminerlerinden üyelerimiz ile katılım sağlamak  ve katkı sunmak isteriz .  Bu konuda her türlü işbirliğine varız .” dedi . Sn. Halil Alış da “ Bir dahaki toplantı ve çalıştaylarda  birlikte olacağız .Bundan bizde memnuniyet duyarız . Ayrıca taşındığınız yeni yerinizin açılışına katılıp yeni yerinizde sizi ziyaretten memnuniyet duyarım “ dedi. Detaylı ve etkin görüşme iki tarafında memnuniyeti ile sona erdi . EMSİAD üyeleri, çıkışta konusuna hakim , bilgili ve tecrübeli bir  Genel Müdürümüze konuk olduk dediler.

Share
1816 Kez Görüntülendi.