logo

Enerji Dünyasının Uzmanları Aynı Çatı Altında

siemens (2) (Medium)

Enerji dünyasının deneyimli uzmanları, yeni enerji çağının getirdiği şebeke işletim ve yönetim zorluklarının aşılması için bilgi ve tecrübelerini Spectrum Power User Group Konferansı’nda paylaştı.

Spectrum Power User Group komitesi ile Siemens’in düzenlediği 9. Uluslararası Spectrum Power User Group Konferansı İstanbul Double Tree Hilton Moda’da gerçekleşti. Katılımcılar bu etkinlikte gelişmiş teknolojik çözümler hakkında ilgi çekici sunumları dinleme, eş zamanlı gerçekleşen fuarı ziyaret etme, bilgilerden ve inovatif fikirlerden faydalanma imkanına sahip oldu.  Siemens Akıllı Şebeke Çözümleri Bölümü’nün yeni CEO’su Christian Wurhofer, SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Petr  Zachoval ve TEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mükremin Çepni’nin de katıldığı konferansta, uluslararası enerji üreticileri, satıcıları ve Spectrum Power kullanıcıları deneyim ve fikir alışverişi yaparak profesyonel ağlarını güçlendirdi.

Etkinlik kapsamında SEDAŞ’ın Gebze’de yer alan SCADA Kumanda Merkezi ziyaret edildi. Ziyaret sırasında Siemens uzmanları tarafından, akıllı şebeke sistemlerine yönelik sunumlar yapıldı. Spectrum Power User Group Konferansı katılımcıları akıllı şebekeler, akıllı şebeke sistemlerinde karşılaşılan yeni sorunlar, çözüm önerileri ve daha birçok konuda uzmanların deneyim ve önerilerini dinleme, fikir, bilgi ve tecrübe paylaşımı yapma imkânı buldu.

Share
1082 Kez Görüntülendi.