ENERJİSA EĞİTİME DESTEK İÇİN ÇALIŞIYOR

16 Eylül 2014 - 12:35

ENERJİSA’NIN ENERJİK GÖNÜLLÜLERİ EĞİTİME DESTEK İÇİN ÇALIŞIYOR

Enerjisa-Çalışanlar Kırtasiye Yardımı_1600x1200Enerjisa’nın sosyal sorumluluk platformu Enerjik Gönüller ilköğretim çağındaki çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim alması için iş başında. “Hayatın Yanında…” mottosunu çalışanlarıyla birlikte yaşatmayı hedefleyen Enerjisa; toplum ihtiyaçlarına cevap vermek için yürttüğü sosyal sorumluluk projelerini çalışanlarının gönüllü desteği ile hayata geçiriyor. Bu gönüllü çalışmaları desteklemek amacıyla oluşturulan sosyal etkinlik platformu  “Enerjik Gönüller” sayesinde çalışanlar; Enerjisa’nın başlattğı kampanyalara destek oluyor, katkı sağlamak istedikleri farklı proje önerilerini platforma taşıyabiliyor.

Gönüllü Enerjisa çalışanlarının katkılarıyla bugüne kadar binlerce öğrencinin eğitim koşulları iyileştirildi, 170 binden fazla öğrenciye enerji verimlliği eğitimi verildi.

Enerjisa-Yenileme Sonrası Okullar2_1600x870Enerjik Gönüller’in katkısıyla hayata geçen projelerden bir tanesi de Enerjisa’nın en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan okul yenileme çalışmaları. Proje 2009 yılında, Enerjisa’nın faaliyet gösterdiği illerde 15 okulun gönüllü çalışanların desteği ile yenilenmesiyle başladı. Şehir merkezlerinden uzak, inşa edildiğinden bu yana yenilenmemiş okulların yenilendiği proje ile; Adana, Bandırma, Çanakkale, Mersin, Antalya, K.Maraş, Muş, Trabzon, Siirt lokasyonlarında 100’den fazla okula ve binlerce öğrenciye ulaşıldı. Bu seneki okul yenileme çalışmalarında Enerjik Gönüller çocuklarımızın kitaplara erişimine de destek olmak için tüm lokasyonlarından okuma kitapları topladı. Kitaplar Muş Alpaslan bölgesindeki ihtiyaç sahibi okullara ulaştırıldı. Enerjisa çalışanları ayrıca, ilköğretim öğrencilerinin enerji verimliliği konusunda bilinçlenmesi için gönüllü eğitmen olarak 170 binden fazla öğrenciye eğitim verdi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

© 2013 Yükseliş Yayıncılık Tüm Hakları Saklıdır .