logo

“Etabir Birtaş Kablo” ya 2013 yılı İhracat Yıldızları Ödülü Verildi

DSCN7992 (Medium)“2013 İhracat Yıldızları’ ödül töreninde Etabir Birtaş Kablo Zayıf Akım ve Telekomünikasyon Kabloları kategorisinde, en fazla ihracat yapan firma ödülüne layık görüldü. Etabir Birtaş Kablo adına ödülü Genel Müdür Vedat Bülbül  Nihat Zeybekci’nin elinden aldı.

 Türkiye’nin toplam ihracatının yaklaşık yüzde 30’unu gerçekleştiren altı birliği bünyesinde barındıran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri “İMMİB” bu başarıya imza atan yıldız şirketlerini ödüllendirdi.

İMMİB “2013 İhracatın Yıldızları” Ödül Töreni İstanbul Swissôtel’de düzenlendi. İMMİB tarafından gerçekleştirilen “2013 İhracat Yıldızları’ ödül töreninde Etabir Birtaş Kablo Zayıf Akım ve Telekomünikasyon Kabloları kategorisinde, ödüle layık görüldü.  Etabir Birtaş Kablo adına ödülü Genel Müdür Vedat Bülbül  Nihat Zeybekci’nin elinden aldı.

Türkiye çapında Genel Sekreterlikler bazında 40 milyar doları aşkın ihracatı ile en yüksek ihracatı gerçekleştiren İMMİB, 2013 yılının ihracat yıldızlarını 56 kategoride 168 ödül ile onurlandırdı. “İhracatın Yıldızları” ödüllerinin önemli bir misyonu ise ihracatlarını artırmaları için firmaları teşvik etmesi.

DSCN7949 (Medium)Birtaş Kablo Hakkında

Etabir Kablo A.Ş’nin tescilli markası olan Birtaş Kablo bugün kalitesi, üretim kapasitesi, ürün yelpazesi, pazar payı, ihracat gibi önemli konular gözönüne alındığında Türkiye’ nin önde gelen kablo üreticilerinden biridir.
Şirket yönetim merkezi elektrik piyasasının yüz yıllık kalbi Karaköy’ dedir. Yönetim katı binasının giriş katı showroom ve doğrudan satışa yönelik mağaza olarak faaliyet göstermektedir.

Birtaş Kablo üretimini Silivri de bulunan 7.000 m2 si kapalı olmak üzere 15.000 m2 ‘lik tesisinde, ileri teknoloji ile donatılmış makine parkı ve vardiya halinde çalışan 100 kişiyi aşkın personeli ile yapmaktadır.

Üretim programında yer alan kablo tipleri; kumanda, data, güvenlik ve ses, koaksiyel, haberleşme, tesisat ve enerji, enstrümantasyon , silikon, gemi ve yat, halojensiz ve özel kablolar olmak üzere onbir ana başlıkta toplanmaktadır.

Bugün, ISO 9001:2008 kalite sistem belgesi, Alman VDE, Rusya GOST-R, CE ve TSE ürün kalite belgeleri ile üretim yapan BİRTAŞ KABLO doğrudan ve dolaylı olarak 40’ı aşkın ülkeye yalnızca kendi markasıyla kablo göndermektedir.

23-DSCN7950 kopyala (Medium)Gerek iç ve gerekse dış pazarlarda güvenle kullanılan BİRTAŞ KABLO, ülkemizin yüzakı üreticilerinden biri olmaktan onur duymaktadır.

Birtaş Kablo Rusya Federasyonu’ nun başkenti Moskova’ dan, Sibirya’ nın bozkırlarına, İngiltere’ den Japonya’ ya kadar dünya coğrafyasında birçok ülkede güvenle kullanılan, taahhüt firmaları ve sanayi kuruluşları tarafından tercih edilen kabloları üretmenin gururunu ve sorumluluğunu taşımaktadır.

Birtaş Kablo’ nun önemli özelliklerinden biri de zayıf akım kablolarında istenilen metrajda kabloyu en kısa zamanda teslim edebilme becerisidir. Bu özelliği taahhüt firmaları ve sanayi kuruluşları tarafından en az kalitesi kadar önemli bulunmaktadır.

Ar-Ge bölümünün sürekli araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucu birçok taahhüt firması ve sanayi kuruluşunun sorunları çözülmüş, yeni tip kablo tasarımları ile büyük ölçüde ithalatın önüne geçilerek, ülkenin döviz kaybı önlenmiştir.

Birtaş Kablo temiz çevre bilinciyle hareket ederek dünyamızın karşı karşıya bulunduğu kirlilikle mücadeleyi ve çevre kirliliği yaratmadan üretim yapmayı önemsemektedir. Bunuda ürünlerine almış olduğu RoHS belgesiyle kanıtlamıştır.

Kısa aralıklarla yaptığı personel eğitimleri ile çalışanlarına çevre duyarlılığı ve şirketin olmazsa olmazları arasında yer alan “Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti” ilkesini aşılamaktadır.

Bu gün Türk kablo sektörünün güvenilir markası Birtaş Kablo’ nun, iç ve dış pazarlarda elde ettiği başarılar, aslında, Türk sanayicisinin, mühendislerinin ve emeği ile üretime katkısı geçen herkesin başarısıdır.

Biz çalışanlarımız ve tedarikçilerimizin katkılarıyla ürettiğimiz, tüm dünyadaki müşterilerimize güvenle sunduğumuz BİRTAŞ KABLO ile gurur duymaktayız.

Share
2770 Kez Görüntülendi.