logo

“Geleceğin liderleri Y ve Z kuşağından çıkacak”

Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen “ÇEİS Liderlik Gelişim Programı”nın ilk etabı tamamlandı

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Mehmet Göçmen: “Geleceğin liderleri Y ve Z kuşağından çıkacak, beklentilerini iyi okumalıyız

Mehmet_Gocmen_CEİS_Liderlik_Gelisim_Programında (2)Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) tarafından, çimento sektörüne vizyoner ve nitelikli liderler yetiştirmek amacıyla Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) işbirliğiyle hazırlanan “ÇEİS Liderlik Gelişim Programı”nın ilk etabı “Farkındalığını Geliştir” tamamlandı. Sektörün yöneticilerine kapılarını açan 4 günlük eğitimde Liderliğin Zihin Kodları, Duygusal Zekâ, Profesyonellik, Değişim ve Zorluklarla Başa Çıkma konuları ele alındı.

Eğitim kapsamında gerçekleşen sektör lideriyle sohbet oturumunda, Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Mehmet Göçmen konuşmacı olarak yer aldı. 2008-2014 yılları arasında ÇEİS Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Göçmen, çalışma hayatındaki tecrübelerini aktararak, çimento sektöründe insan kaynağı yapısının gelecekteki değişimine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Göçmen, Türkiye genelinde yaklaşık on beş bin kişiye istihdam sağlayan çimento sektöründe, tüm dünyada olduğu gibi, teknolojinin gelişimi ve bilgiye erişimin kolaylaşması ile birlikte değişimler yaşanıyor. Çimento sektöründe geleceğin liderleri de bu değişim ile yoğurulmuş bugünün Y ve Z kuşağından çıkacak. Ülke ekonomisinin lokomotif sektörleri arasında yer olan sektörümüzün siz yöneticilerine bu konuda önemli sorumluluklar düşüyor. Yeni kuşakların iş hayatındaki beklentilerini iyi okumalı, iş dünyasının gençlerin zevk alacağı iş modeline nasıl çevrilebileceğini sorgulamalısınız. Önümüzdeki 10-15 yıl içinde tüm dünyada mevcut iş modellerinde önemli değişiklikler yaşanacak, bu değişimde yerimizi almalı ve geç kalmamalıyız.” şeklinde konuştu.

Çimento sektörü için özel olarak tasarlanan ve 4’er günlük 3 modülden oluşan “ÇEİS Liderlik Gelişim Programı”nın ikinci etabı “Harekete Geç ve Geçir” Mart ayında başlayacak. Sektörün kurumsal alt yapısının geliştirilmesi, verimliliğinin artırılması, daha nitelikli işlere imza atılması, sürdürülebilir büyüme ve sektördeki yöneticilerin gelişimini desteklemek amacıyla yaklaşık olarak 100 sektör yöneticisine ulaşmayı hedefleyen eğitimler, ÇEİS tarafından yıl boyunca tekrarlanacak.

 

Share
979 Kez Görüntülendi.