logo

3M’ den Hatasız Montaj İçin Soğuk Büzüşme Teknolojisi

3M’in inovatif ve verimli çözümlerini, kaliteli hizmetlerle birleştirerek sunduğu Soğuk Büzüşmeli ürünleri, kolay, hızlı ve hatasız bir montaj çözümü sağlıyor. Enerji kuruluşları, elektrik dağıtım operatörleri ve elektrik taahhüt firmaları tarafından tercih edilen Soğuk Büzüşme teknolojisi, devamlı bir sızdırmazlık basıncı, kolay ve hatasız montaj sonrasında büzüşme ve genleşme imkânı sunarak performansı artırırken maliyetleri de düşürüyor. 

3m (2) (Medium)İnovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M, geliştirdiği Soğuk Büzüşme teknolojisi ile sıcak büzüşme yöntemine göre çok daha kolay, hızlı ve hatasız bir montaj çözümü sağlıyor. 3M tarafından bulunan Soğuk Büzüşme teknolojisinin temeli, 3M’in 40 yıldır araştırıp geliştirdiği özel silikon elastomerlerinin özelliklerine dayanıyor. 3M Soğuk Büzüşmeli ürünler, devamlı bir basınçlı sızdırmazlık ve montaj sonrasında büzüşme ve genleşme imkânı sunuyor. Bu sayede performans artıyor, maliyet düşüyor.

3M’in Soğuk Büzüşmeli ürün gamında Soğuk Büzüşmeli izolasyon tüpleri, Soğuk Büzüşmeli alçak gerilim düz kablo ekleri, Soğuk Büzüşmeli orta gerilim kablo ekleri, Soğuk Büzüşmeli orta gerilim silikon kablo başlıkları yer alıyor. 3M Türkiye Elektrik Ürünleri Departmanı Satış Müdürü Mahmut Oğuzcan “3M’in inovatif ve verimli çözümlerini, kaliteli hizmetlerle birleştirerek sunduğu Soğuk Büzüşmeli ürün gamı, enerji kuruluşları, elektrik dağıtım operatörleri ve elektrik taahhüt firmaları tarafından tercih ediliyor.” diyor.

Silikon kauçuk gövde sayesinde su, yüzeyde bozulmalara neden olmuyor

3m (4) (Medium)3M Soğuk Büzüşmeli ürünlerin gövdesi özel formüllü silikon kauçuktan üretiliyor. Bu seçimin nedeni, silikonun özellikle harici tipte kablo başlığı uygulamaları için çok önemli olan hidrofobik (suyu itme) özelliği. Su, yüzey üzerinde dağılarak atlamalara veya izolasyonun bozulmasına neden olabilecek iletken bir yol oluşturmuyor; damla şeklini alarak yüzden kayıp gidiyor. Aynı zamanda ultraviyole ışınlarına dayanıklı silikon, yüzeyde kaçak akım veya ark oluşturabilecek iletken karbon yoluna yol açmıyor.

Buna ek bir koruma olarak 3M, yüzey akımlarına karşı özel bir katkı maddesi de kullanıyor. Silikonun pürüzsüz yüzeyi, kirletici maddelerin en az düzeyde tutunmasına izin veriyor. Böylece yüzey yağmurla birlikte temizleniyor, herhangi bir engelleyiciye gerek kalmıyor. 3M Soğuk Büzüşme teknolojisinde kullanılan üstün materyaller sayesinde izolasyon, kablonun ömrü süresince esnekliğini sürdürüyor. İzolasyon maddesi homojen bir şekilde kabloyu kavradığı için Soğuk Büzüşmeli parça içinde korona boşalmasına yol açabilecek boşluklar oluşmuyor.

Kolay montaj imkânı işçilik maliyetlerini azaltıyor

3M Soğuk Büzüşmeli ürünlerin montajı da oldukça kolay; özel alet, ısı veya alev gerektirmiyor. Dolayısıyla montaj süresi ve işçilik maliyeti azalıyor. İşin sırrı tüm 3M Soğuk Büzüşmeli ürünlerde mevcut olan kolay sökülebilir spiral plastik göbekte yatıyor. Ürün kablo üzerinde pozisyonlandırıldıktan sonra içteki spiral çekiliyor. İzolasyon tüpü önceden esnetilmiş çapına göre büzüşüyor ve kabloya tüm servis ömrü boyunca kalıcı dairesel basınç uyguluyor.

Share
1658 Kez Görüntülendi.