logo

Ibc Solar, Türkiye’nin Güneş Enerjisine Yaklaşımını Anlatacak

Ibc Solar Türkiye Ekibi Intersolar 2014’de Türkiye’nin Güneş Enerjisine Yaklaşımını Anlatacak

SANYO DIGITAL CAMERA

Dünyanın en büyük güneş enerjisi fuarı olarak kabul edilen Inter Solar 2014, 4-6 Haziran tarihleri arasında Münih’te gerçekleştirilecek. Güneş enerjisi endüstrisinin devlerinin bir araya geleceği, yeni teknolojilerin ve uygulamaların tanıtılacağı fuarda IBC SOLAR Türkiye, 4 Haziran 2014 Çarşamba günü, GÜNDER’in düzenleyeceği ve Türkiye’nin güneş enerjisi teknolojisine bakışının masaya yatırılacağı “Now Turkey” etkinliğinde hem sponsor olacak hem de yatırımcıların perspektifinden Türkiye’nin güneş enerjisine yaklaşımını değerlendirecek. 

ıbcsolar1

Avrupa güneş enerjisi endüstrisinin en önemli ve büyük etkinliği olan Intersolar Europe 2014’de dünya devi IBC SOLAR da yer alacak. Firmanın pek çok ülkedeki ekiplerinin yanı sıra, Türkiye ekibi de fuar boyunca IBC SOLAR standında hazır bulunacak. IBC SOLAR Türkiye ayrıca, Uluslararası Güneş Enerjisi Topluluğu Türkiye Bölümü (GÜNDER)’in düzenleyeceği etkinliğin de altın sponsorluğunu üstlenecek.

Fuarın ilk gününde, yani 4 Haziran 2014 Çarşamba düzenlenecek olan “Now Turkey” etkinliğinde Türkiye güneş enerjisi sektörünün dünya pazarına tanıtılması, yatırımcılara Türkiye’deki mevzuatın açıklanması ve güneş enerjisi konusunda Türkiye’deki pazar koşullarının tartışılması amaçlanıyor.

 Türkiye’nin enerji tüketimi göz önüne alındığında, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı %28 oranında kalıyor. Hidroelektrik santralleri devre dışı kalırsa bu oranın %2,5’lere düşeceği öngörülüyor. Yaşanan kuraklık sebebiyle, barajlardaki su oranının alarm verdiği bu dönemde, güneş enerjisi potansiyelinin önemi daha da öne çıkıyor.

HayriBali_800x532

Kamu bürokratları, yatırımcılar, sanayiciler, finans kurumları temsilcileri ve güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren firma yetkililerinin katılacağı Türkiye Güneş Enerjisi Zirvesi’nde IBC SOLAR Türkiye Genel Müdürü Hayri Bali de deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak, yatırımcıların perspektifinden Türkiye’de güneş enerjisini anlatacak.

 4 Haziran 2014 Çarşamba günü tüm gün sürecek olan etkinlik, Münih Kongre Merkezi’nde 4 numaralı salonda gerçekleştirilecektir.

Share
1687 Kez Görüntülendi.