logo

IDEA JENERATÖR Dubai Middle East Electricity Fuarında Yoğun İlgi Gördü

idea jenerator (1) (Large)IDEA JENERATÖR 14-16 Şubat 2017 tarihlerinde Enerji, Elektrik ve Aydınlatma sektörünün devlerinin bir araya geldiği DUBAI Middle East Electricity Fuarında yer aldı. IDEA JENERATÖR özel olarak tasarlanmış standında müşterilerini ve ziyaretçileri ağırladı.

DUBAI Middle East Electricity Fuarı hakkında değerlendirmelerde bulunan IDEA MAKİNA VE İMALAT SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ. GENEL MÜDÜR YARDIMCISI İNANÇ ÇUBUKLU fuarın bu bölge’de düzenlenen çok önemli bir etkinlik olduğunu, yerli ve yabancı birçok rakip firmanın katıldığını gördük. Dubai fuarı, jeneratör ile ilgili yeni gelişmeleri takip etme adına önemli bir etkinliktir.  IDEA JENERATÖR olarak fuar ziyaretçisinin ne istediğini çok iyi biliyoruz. Yıllardır ziyaretçi olarak geldiğimiz bu fuara ilk defa katıldık. Fuarlar yeni müşteri bulma ve eski müşteriler ile bağınızı geliştirmede önemli bir köprü görevini yerine getirmektedir. İnanç Çubuklu, Dubai fuarında ilk defa yer almalarına rağmen oldukça verimli geçtiğini söyledi. Yeni kişi ve kurumlarla bağlantı kurmamıza büyük katkı sundu dedi
IDEA JENERATÖR olarak sektörde bu tip etkinliklere önem verdiklerini, bundan sonraki dönemlerde de yurtdışı fuarlarda olmaya devam edeceklerini ifade etti. 40’a yakın ülkeye ihracat yapan bir firma olarak ülkemizi her anlamda en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyoruz ve her geçen yıl yeni pazarlar keşfediyoruz dedi.

idea jenerator (6) (Large)25 yılı aşkın tecrübesiyle %100 bir aile şirketi olarak 2005 yılında kurulan IDEA, jeneratör sektöründe dünya çapında önemli bir oyuncu olma kararlılığıyla kısa sürede şaşırtıcı büyüme göstermiştir. Ülkemize değer katmayı temel amaç edinen IDEA; faaliyetlerini şeffaf kurumsal yönetim, uluslararası standartlarda üretim, müşteri memnuniyeti ve toplumsal sorumluluk anlayışı ile devam etmektedir.

 IDEA JENERATÖR, İstanbul Tuzla’da  bulunan 2.800 m² üretim tesisinde 2500 kVA’ya kadar olan güçlerde dizel jeneratörler, römorklu tip jeneratörler, transfer panoları, senkronizasyon panoları ve ışıldak kuleleri üretimi yapmaktadır.

Türkiye pazarında 20’nin üzerinde satış noktasıyla hizmet veren IDEA JENERATÖR, üretiminin %40’ını ihraç etmektedir.

Sürekli iyileştirme yaklaşımıyla müşterilerinin beklentilerini aşarak karşılamayı amaç edinmiş IDEA JENERATÖR, kaliteden taviz vermeden yürütmektedir… Kaliteye etki edebilecek iç ve dış faktörlerin sürekli takibini sağlamak için ISO9001 Kalite Yönetim Sistemi kurulmuştur.

2009 yılından bu yana uygulanan Kalite Yönetim Sistemi ile tüm süreçlerde sürekli iyileştirme sağlanmaktadır.

idea jenerator (2) (Large)IDEA JENERATÖR  Kalite Politikasına verdiği önem ayrı bir husus kaza ve meslek hastalıkları riskini en aza indirmek için gerekli yatırım ve periyodik kontroller yapılarak sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmuştur

IDEA ürünlerinin tamamı, sağlık, güvenlik, tüketicinin ve çevrenin korunması gerekliliklere uygunluğunu gösteren CE belgesine sahiptir.

 IDEA JENERATÖR ihracat yaptığı pazarlara yönelik, incelenmesi akredite kuruluşlar tarafından gerçekleştirilen kalite sertifikalarına da sahiptir.

Idea Makina olarak olarak TSE TS ISO 8528-5 ,TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi, GOST, OHSAS 18001-2007 , ISO 14001-2004  , Marka Tescil gibi bir çok belgemiz bulunmaktadır.

IDEA Satış Sonrası Hizmetler Bölümü ulusal standartlar tarafından aranan teknik ve idari kriterlere uygun olarak sertifikalandırılmıştır.

IDEAJENERATÖR olarak kurulduğumuz günden bugüne yatırıma açık bir firma olduk.

2016 yılında dünyanın önce gelen yük bankası üreticilerinden İngiliz Crestchic firmasından satın aldığımız jeneratör test ünitesi ile hem kalitemizi daha iyi görme hem de imalatımıza bir çok farklılıklar katma şansını yakaladık. Yük bankamızın özelliklerini kısaca özetlemek gerekirse;

idea jenerator (4) (Large)1500kVA (1.5MVA) – 1200kW (1.2MW) – 900kVAr (0.9MVAr) @ 400V – Toplam Yükleme Kapasitesi

Her bir jeneratörü 1kW’lık ve 1.84kVAr’lık adımlarla çok hassas yükleme.

Teknik bir dille anlatmak gerekirse; güç faktörü (cos phi) sattığımız jeneratörlerde 0,8’dir. Bu yük bankası ile güç faktörü 0,0’dan 1’e kadar müşteri yükünün reaktif güç talebine göre yüklenme senaryolarının simülasyonunu fabrikamızda yapabiliyoruz . Bu özellik diğer reaktif yük bankalarında olamayan üstün bir özelliktir.

Transient (anlık – geçici durumlar / tek adımda blok yükleme %50-60-100 gibi) durumları (voltaj-frekans) ms’ler mertebesinde (osiloskop gibi) analiz edebiliyoruz.

2017 Şubat ayında dünyanın önde gelen motor üreticilerinden Güney Kore firması Daewoo motorlarının Türkiye temsilciliğine başlamış bulunuyoruz. Daewoo motorlar 10kVA ile 2500kVA arasında güç aralığında geniş bir yelpazeye sahiptir. Daewoo motorlu jeneratörlerimizin yanı sıra  Iveco(FPT) motorlu , DHI ve Perkins motorlu  jeneratörlerimiz ile piyasasının ihtiyaç duyduğu tüm talepleri karşılayabilecek kapasitemiz bulunmaktadır

Share
1626 Kez Görüntülendi.