logo

IGEPAR, 2.İHRACAT GÜNLERİ ETKİNLİĞİYLE İŞ İNSANLARINI BULUŞTURMAYA HAZIRLANIYOR

Ülkemizde kobi düzeyindeki firmaları biraraya getirerek, ihracata hazırlık aşamasından filli ihracat yapacak düzeye kadar, gerek yurtiçi- yurtdışı mevzuat bilgilendirme gerekse Pazar araştırma ve müşteri bulma konularında yardımcı olmak, üyeler arasında sinerji yakalamak ve ülkemizin 2023 ihracat rakamına katkıda bulunmak amacıyla kurulan IGEPAR, “ihracat Günleri Etkinliği” ile 6-7-8 Mart tarihleri arasında, katılımcı 59 firmaya ve 210 iş adamına, Antalya Starlight Resort Hotel’de ev sahipliği yapacak.

Etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan IGEPAR Başkanı Fatih Yeşilyurt; 2019 yılının uluslararası ekonomik öngörüleri, fırsatları ve riskleri gibi önemli konuların da yer aldığı etkinlikte, dernek olarak dünya genelinde gözlemlenen ekonomik daralmayı yakından takip ederek, üyelerimize İhracat farkındalığını oluşturmak ve ihracatı geliştirmeye yönelik çalışmaların da yapılacağını dile getirdi.

İhracatçı firmalarımıza danışmanlık yaparak, onların ihracat bağlantılarını kurmalarını sağlamak, sanayicilerimizi yüksek katma değerli ürünlere teşvik etmek, Ar-Ge projeleri üreterek ülkemizin bölge ekonomileri içinde merkezi bir konuma gelmesini sağlamak istiyoruz. Dedi.

İGEPAR Başkan Yardımcısı Sn. Sabahattin Karğın ise etkinliğin amaçlarını şöyle dile getirdi; İhracatı Geliştirme ve Pazar Araştırma Derneği olarak üzerimize düşen tarihi misyonun farkındayız. Bu tür çalışmalarımızla ülke ekonomisine sağlanacak katkının yanında, Türkiye’nin marka imajını da bir anlamda temsil edecek olmak çok önemli. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda hedef ülkelerde ticari ilişkilerimizi daha da geliştirmek ve İGEPAR üyelerini kendi alanlarında üreten ve rekabet eden birer Türk firması olarak tanıtmaktır.

2019 yılında yurt içinde 2, yurt dışında ise İran, Etiyopya, Hindistan ve Kazakistan’da olmak üzere 4 farklı satış organizasyonu hedefliyoruz. 2019 yılı içerisinde ayrıca Kazakistan, İran ve Sırbistan’da dernek üyeleri için ticaret merkezi açmayı planlıyoruz. Dedi.

Etiketler: » » »
Share
59 Kez Görüntülendi.