logo

Asansör Fuarı Inelex 2014 Profesyonelleri İzmir’de Buluşturdu

Electricity Turkey Dergisi olarak katılımcısı olduğumuz, İzmir Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı INELEX 2014 dünyanın dört biryanından sektör profesyonellerini buluşturdu. Kıtaların birleşme noktası İzmir Uluslararası Fuar Alanı’ndaki organizasyonu 10.812 kişi ziyaret etti.

 Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen asansör ve yürüyen merdiven teknolojilerinin son gelişmelerin yer aldığı fuarda ticari bağlantıların hedefleri aştığını ifade etti.  Türkiye’nin asansör sektöründeki zirvesi İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleşti. 23-25 Mayıs 2014 tarihlerindeki INELEX 2014 9. İzmir Asansör Fuarı’nda sektörün güçlü 148 firması üretim ve hizmetleriyle vitrine çıktı. Katılımcılar stantlarında insan, yük, engelli asansörleri, yürüyen merdiven, hidrolik asansör ve aksamları ile ilgili hizmetlerini sergilediler.

 INELEX 2014 Efor Fuarcılık tarafından, Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ’nın  desteği ile düzenlendi.

 148 katılımcı ile açılan fuar alanında 1 ve  2  numaralı salonlar profesyonel ziyaretçilerinin akınına uğradı. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından alım heyetleri son teknolojiyi mercek altına aldı.  Sektörün önemli bir zirvesinin INELEX 2014 ile İzmir’de yapıldığına dikkat çeken Nuray Eyigele İşleyen , INELEX 2014 ile Türkiye asansör ve yürüyen merdiven sektöründe gelinen son noktanın fuar ile birlikte stantlara taşındığını belirtti. Ortaya koydukları son teknoloji ile yerli üreticinin global dünyaya ayak uydurduğunu ve  gelişen pazara hakim olma gücünün olduğunu bir kez daha kanıtladı.

 Fuarla eş zamanlı olarak,Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Standartları Enstitüsü, Makine Mühendisleri Odası, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği ve Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği’nden yetkililerin katılımı ile “Sektörün Sorunları ve Geleceği “konulu panel gerçekleştirildi. Rusya’dan panele konuşmacı olarak davet edilen  Ruslift, İran Asansör Sendikası’ndan gelen yetkililer ve ayrıca  Gürcistan’dan davet edilen Gürcistan sanayi bakanlığı asansör bölümü yetkilileri “Komşularımız ile işbirliği koşulları” konulu panelde faydalı bilgiler aktarmışlardır.Katılımcı firmalarımıza yeni ürünlerinin tanıtma fırsatının verildiği, firma yetkililerinin sunum yaptığı elektronik, mekanik ve makine grubu adı altında sunumlar yapılmıştır.  Fuar kapsamında önemli 3 iş gününü katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize sunduk. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından asansör aksamı üretici ve tedarikçilerini, asansör taahhüt firmalarını, müteahhitleri, mimarları, mühendisleri, emlak yatırımcılarını, kamu yöneticilerini, yerel yöneticileri, bina yöneticileri ve akademisyenleri sektörün türkiye zirvesi niteliğindeki Inelex 2014 ’te buluştu.

 Başta İzmir – Aydın – Denizli – Manisa – Muğla – Antalya – Mersin – Adana – Diyarbakır – Batman – Mardin – Malatya – Erzurum –  Kars – Trabzon– Samsun – Tokat – Ankara – Eskişehir – Konya – Kayseri – İstanbul– Bursa – Çanakkale – Isparta – Zonguldak – Şanlıurfa illeri olmak üzere Türkiye genelindeki 71 şehirden bir çok sektör profesyoneli Inelex 2014’ü ziyaret etmiştir.

 Dünyanın dört biryanından profesyonellerin ilgi gösterdiği fuarı özellikle İran – Almanya – Lübnan – Rusya – Gürcistan – Fas – Tunus – İspanya – Kosova – Suudi Arabistan – Mısır –Ürdün – Bulgaristan – Yunanistan – Fransa – Irak – Ürdün – Filistin – Bahreyn’den alım heyetleri fuarı ziyaret etmiştir.

Share
5521 Kez Görüntülendi.