HaberMatik Mobil Lisansınız geçerli değil. Geçerli bir lisans satın almak için burayı tıklayın. Lisansınız varsa buraya tıklayarak lisansınızı aktifleştirebilirsiniz.

logo

01 Aralık 2014

İngiltere Lordu Nükleer Santraller Zirvesi’nde

İngiltere Lordu Baron Janvrin, 20 İngiltere firması ile birlikte Nükleer Ticari Eşleştirme Programı’nda yerel firmalarla bir araya gelecek

ad (1) (Medium)Ticari Eşleştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Koray Tuncer: “Lord ve beraberindeki 20 firmanın Nükleer Santraller Zirvesi’ne katılacak olması, ileri teknoloji transferi başlatmak için eşsiz bir fırsat olacak. Böylelikle global arenada Türk firmalarının nükleer konusundaki potansiyeli bir kez daha kanıtlanacak”

İngiltere Lordu Baron Janvrin, 20 İngiltere firması ile birlikte 19-20 Mart 2015 tarihlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Nükleer Mühendisler Derneği ve Ticari Eşleştirme Derneği’nin katkılarıyla düzenlenecek II. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi’deki Nükleer Ticari Eşleştirme Programı’nda (INPSS Konferansı) yerel firmalar ile bir araya gelecek.

II. İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi’de çok sayıda yatırımcıya eşsiz fırsatlar sunulacağını ifade eden Ticari Eşleştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Koray Tuncer, zirve bünyesinde INPSS Konferansı ve Ticari Eşleştirme Programı’nın da bunlardan biri olduğuna işaret etti. Tuncer, INPSS Konferansı ve Ticari Eşleştirme Programı’nın nükleer enerji alanında deneyimli uluslararası şirketleri bu sektöre yatırım yapmakla ilgilenen Türk imalatçılarıyla bir araya getirmek üzere planlandığını belirterek, şunları söyledi:

ad (2) (Medium)“Nükleere yatırım yapmak isteyen Türk şirketleri için nükleer enerji alanında referansı olan uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapmak, girmesi zor olan bu sektöre giriş koşullarını hafifletmek ve gerekli know-how’ı elde etmek için İstanbul Nükleer Santraller Zirvesi gerçekten çok önemli bir fırsat niteliğinde. Zirve için geri sayıma başladığımız süreçte yurt içi kadar yurt dışından da yoğun başvuru alıyoruz.

Zirve sektördeki firmalar için üst düzeyde buluşma adresi olacak. Örneğin İngiltere Lordu Baron Janvrin ve beraberindeki 20 firma Nükleer Santraller Zirvesi’nde yer alacağını bildirdi.

Sadece bu katılım bile, ileri teknoloji transferi başlatmak için eşsiz fırsatlardan biri. Böylelikle global arenada Türk firmalarının nükleer konusundaki potansiyeli bir kez daha kanıtlanacak.” Koray Tuncer, ilki büyük ses getiren zirvenin ikincisinin de uluslararası ve yerli yatırımcıları bir araya getireceğini ve bu alana yatırım yapmak isteyenleri konuyla ilgili ilk kaynaklardan bilgi sahibi edeceğinin altını çizdi.

Lord Baron Janvrin kimdir?

Baron Robin Janvrin 2007 yılında bağımsız olarak Lordlar Kamarası’na katıldı. 1964 yılında Kraliyet Donanması’na giren Janvrin, 1971 yılında 1975 yılına kadar teğmen olarak görev aldı. Donanmadaki görevini bıraktıktan sonra Federal Koordinasyon Subaylığı’na geçen Janvrin,  1987 yılının Haziran ayında Kraliçe tarafından Basın Sekreteri olarak göreve alındı. 1990 yılında Kraliçenin özel sekreteri olan ve 1996 yılında Vekil Özel Sekreterliği yapan Baron Janvrin, 1999 yılından 2007 yılına kadar Kraliçe II. Elizabeth’in özel sekreterliğini yaptı.  Baron Janvrin,  2008 yılının Ocak ayında  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak HSBC Bankası’na katılırken, Ocak 2014’de Türkiye için Başbakanlık Ticaret Büyükelçisi olarak atandı.

Share
853 Kez Görüntülendi.