Isparta’nın Çehresini Değiştirecek Proje de Klas Kablo Tercih Edildi

08 Ağustos 2014 - 14:26

Isparta’nın çehresini değiştirecek proje  CENTRUM GARDEN / ISPARTA’ da KLAS KABLO tercih edildi.

  centrum_garden_2Isparta’nın çehresini değiştirecek proje niteliğindeki CENTRUM GARDEN’ ın tüm zayıf akım kablolarında  KLAS KABLO markası tercih edildi.
İki Büyük ve Önemli Proje kapsamında kullanılan KLAS KABLO markalı Halojensiz alev iletmeyen (HFFR) Koaksiyel, data, yangın alarm, sinyal & kumanda, kontrol kabloları  ile  telefon kabloları; merkezi şirket binaları, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller, tatil köyleri, sinemalar, yeraltı metro, elektrik santralleri, yangınla ilgili merkezler gibi insanların toplandığı yerlerde yangın esnasında insan hayatının, değerli malzemelerin ve önemli belgelerin korunması için geliştirilmiştir. Yangın esnasında bu binalardaki yangın alarm sistemleri, havalandırma sistemleri, asansörler, ikaz ve yönlendirme ışıkları, kapılar en azından bir süre çalışır olmalıdır. Bundan dolayı bu sistemlerin besleme ve kontrol kabloları halojensiz (HFFR), emniyet kabloları olmalıdır.

centrum_garden_1

KLAS KABLO markalı Halojensiz (HFFR) emniyet kablolarının özellikleri;

 Flor, klor, brom ve iyot gibi halojen elementleri içermezler.

 HFFR malzemeler yandığında zehirli gaz ortaya çıkmaz, sadece su ve karbondioksit oluşur.

 Alev iletmezler. Polietilen (PE) ve polipropilen (PP) halojensiz ancak kolay yanabilen malzemelerdir.

 Kendi kendine sönebilir. Alüminyum veya magnezyum hidroksit ihtiva eden özel bileşikler kullanılarak bu özellik sağlanır.

Yangın esnasında duman yoğunluğu çok azdır. Bu nedenle bilhassa insan hayatının tehlikede olabileceği yerlerde kullanılır.

Elektrik iletimini önemli bir süre devam ettirir (800 ± 50 °C de 180 dakika).

İlave olarak cam elyaf, mika ve benzeri bant ve malzemeler kullanılarak kablonun fonksiyonu FE 180/E90/PH 180 seviyesine kadar yükseltilebilir.

KLAS KABLO markalı Yangına Dayanıklı Halogen Free kablolar Türkiye ve Dünya pazarında, bir çok önemli projede güvenle kullanılmaktadır. Klas kablo markalı yangına dayanıklı kablo grubundaki ürünler  Alman VDE, Rusya (GOST) Yangın ve TSE tarafından ürün sertifikalarına sahiptir.

Yeni Yorumlar Kapalı.

© 2013 Yükseliş Yayıncılık Tüm Hakları Saklıdır .