logo

İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı İçin Geri Sayım Devam Ediyor…

DSC_8525-1024x680Türkiye Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından,8-9 Mayıs 2014  tarihlerinde İstanbul’da 2.si düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı nın 7. Kurul toplantısı, UGETAM Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof.Dr. Ümit Doğay Arınç ve T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürü Sayın Mehmet KARAOĞLU Bey başta olmak üzere, kurumlardan, derneklerden ve firmalardan bir çok üst düzey katılımcının teşrifleriyle 19 Mart 2014 tarihinde, “TUBİTAK UME ”  ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıdan önce sektor temsilcileri Tubitak Ume deki laboratuvarları  gezme ve bilgi edinme sansını yakalamıstır.

ICSG İstanbul 2014’e sayılı günler kala,  yapılan çalışmaların ele alındığı toplantıda ilk olarak , ziyaretçi çalışmalarına başlanıldığı ve  T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kamu kurumlarına, belediyelere, OSB’lere resmi yazı gönderileceği  bilgisi katılımcılarla paylaşılmıştır. Kongreye yurt dısından alım heyetleri getirilecektir.

DSC_8733-1024x6807. Kurul toplantısının devam eden kısmında, en önemli gündem maddelerinden biri olan Basın ve Tanıtım Çalışmaları hakkında detaylı bilgilendirmeye yer verilmiştir.  Bu bağlamda ilk olarak; katılımcılara ICSG İstanbul 2014 Ulusal Basın Sponsorları arasında yer alan TRT’nin tüm kanallarında kongre döneminde yayın ve röportajlar yapılacak olup, kongreye katkı sağlayacağı görüşünde hem fikir olunmuştur. Buna ek olarak TRT’de yayınlanan Tekno HD programında ICSG İstanbul 2014 ile ilgili programlar yapılacak olup, böylelikle kongre tanıtımına destek sağlanacağı hususu dikkat çekmiştir.

Ulusal Basın Sponsorlarımızdan Sabah medya grubunun yaptıgı haberler ve roportajlar ile ilgili olarak ICSG kurul üyelerine bilgilendirme yapılmıstır.

Toplantının ilerleyen saatlerin de Kongrenin yurt içi tanıtımları kadar yurt dışı tanıtımlarına da önem verildiği vurgulanarak detaylar kurul üyeleriyle paylaşılmıştır. Bu bağlamda, yurt dışı kuruluşlar, dernekler ve firmalar ile görüşmeler devam etmekte olup, ayrıca 112 ülkenin Türkiye’de bulunan Ticari Ateşeliklerine davet yazısı gönderildiği ve alım heyetlerinin getirilmesine yönelik çalışmaların devam etmekte olduğu,  destekleyen kuruluşlarımız arasında yer alan DEİK tarafından hedef ülkerin de yer alan iş konseylerine ICSG İstanbul 2014 duyurusu ve tanıtımı tekrarlanarak yapılmakta olduğu bilgisi kurul üyeleriyle paylaşılmıştır.

DSC_8571-1024x680Yaklaşık 3, 5 saat süren toplantı da son olarak , Sektörün merakla beklediği üzerinde büyük titizlikle hazırlanan ana program üzerinde çalışılmakta olunduğu ve  en kısa zamanda programın kamuoyuyla paylaşılacağı kararı alınmıştır. ICSG İstanbul 2014 tüm katılımcılarına dağıtılmak üzere oluşturulacak olan bildiri kitapçığın da yer alan bildiriler bilim kurulunun belirlediği formatta teslim edilmesinin öneminin vurgunlandığı toplantıda, bildiri kitapçığının sektör yol haritası olacağı öngörülmektedir.

Kongremize duyulan büyük ilgi sonucunda fuar alanımızın dolmakta olduğu bilgisi paylaşılmış ve Firmalarımzın bu konuda acele etmeleri tavsiye edilmiştir.

Ülkemizin enerji alanındaki kamu yöneticilerine, karar vericilere, özel sektöre, yatırımcılara ve enerji sektöründe mal ve hizmet sunanlara yararlı olması amaçlanan 2.Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’na şimdiden büyük ilgi gösterilmektedir.

DSC_8705-1024x680

Share
1925 Kez Görüntülendi.