logo

42 MASLAK’ ta KLAS KABLO Tercih Edildi

İstanbul’ un en kapsamlı ve en iddialı karma projelerinden 42 MASLAK’ ta KLAS KABLO  tercih edildi

BAY İnşaat Mega Bir Proje’de Butik Yaklaşımı, 42 Maslak ile Gerçekleştiriyor.

  İstanbul’un merkezinde inşaatı devam eden en kapsamlı ve en iddialı karma projelerden birisine imza atmaya hazırlanan Bay İnşaat, doğal ve konforlu yaşamın niş hayat biçimi ile paralel olabileceği projesi ile hem İstanbul’a hem de Maslak bölgesine yeni bir bakış açısı getiriyor.

42 MASLAK 4Ekim 2010 tarihinde ruhsatı alınarak inşaatına başlanan 42 Maslak, İstanbul’un merkezinde inşaatı devam eden ve birbirine entegre 4 farklı konsepten oluşan en kapsamlı proje. İstanbul Maslak merkezinde inşa edilmekte olan 42 Maslak Projesi, 39.000 m² arsa alanında projelendirilmiş, 42’şer katlı iki kulede yer alacak 442 rezidans dairesi, 16 tower penthouse, 20.000 m²’ye sahip 5 yıldızlı otel, 48.000 m² satılık A++ yatay ofis alanı ve 32.000m²’lik alışveriş ve yaşam alanları ile toplam 250.000 m² üzerinde yer alacak 42 Maslak, farklı zevklere hitap eden benzersiz konsepti ve mimarisi ile de fark yaratacak. Mimari özelliği sayesinde; rezidanslar, ofisler, sosyal alanlar, dükkanlar, restoranlar, barlar ve kulüpler gibi farklı alanlar arasında geçişlerin olacağı 42 Maslak’ın 25. katında ise; havuz, fitness salonu, sauna ve buhar odaları yer alıyor.

42 MASLAK 3Mimarisini, dünyada 14 farklı ülkede ofisleri bulunan ve dünyanın en büyük lider mimari gruplarından birisi olan İngiliz Chapman Taylor ile Turgut Toydemir / PİRAMİT MİMARLIK tarafından projelendirilen 42 Maslak projesi, İstanbul’un modern yaşamının gerektirdiği her türlü ihtiyaç düşünülerek planlanmış.

Bünyesinde rezidans, 5 yıldızlı otel, ofis-iş merkezi ve alışveriş merkezi gibi 4 farklı konsept barındıran İstanbul’ un en kapsamlı ve en iddialı karma projelerinden bir tanesi olan 42 Maslak projesinin tüm zayıf akım kablolarında KLAS KABLO  tercih edildi.

İ42 MASLAK 2ki Büyük ve Önemli Proje kapsamında kullanılan KLAS KABLO markalı Halojensiz alev iletmeyen (HFFR) Koaksiyel, data, yangın alarm, sinyal & kumanda, kontrol kabloları  ile  telefon kabloları; merkezi şirket binaları, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller, tatil köyleri, sinemalar, yeraltı metro, elektrik santralleri, yangınla ilgili merkezler gibi insanların toplandığı yerlerde yangın esnasında insan hayatının, değerli malzemelerin ve önemli belgelerin korunması için geliştirilmiştir. Yangın esnasında bu binalardaki yangın alarm sistemleri, havalandırma sistemleri, asansörler, ikaz ve yönlendirme ışıkları, kapılar en azından bir süre çalışır olmalıdır. Bundan dolayı bu sistemlerin besleme ve kontrol kabloları halojensiz (HFFR), emniyet kabloları olmalıdır.

42 MASLAK 1KLAS KABLO markalı Halojensiz (HFFR) emniyet kablolarının özellikleri;

 Flor, klor, brom ve iyot gibi halojen elementleri içermezler.

 HFFR malzemeler yandığında zehirli gaz ortaya çıkmaz, sadece su ve karbondioksit oluşur.

 Alev iletmezler. Polietilen (PE) ve polipropilen (PP) halojensiz ancak kolay yanabilen malzemelerdir.

 Kendi kendine sönebilir. Alüminyum veya magnezyum hidroksit ihtiva eden özel bileşikler kullanılarak bu özellik sağlanır.

Yangın esnasında duman yoğunluğu çok azdır. Bu nedenle bilhassa insan hayatının tehlikede olabileceği yerlerde kullanılır.

Elektrik iletimini önemli bir süre devam ettirir (800 ± 50 °C de 180 dakika).

İlave olarak cam elyaf, mika ve benzeri bant ve malzemeler kullanılarak kablonun fonksiyonu FE 180/E90/PH 180 seviyesine kadar yükseltilebilir.

KLAS KABLO markalı Yangına Dayanıklı Halogen Free kablolar Türkiye ve Dünya pazarında, bir çok önemli projede güvenle kullanılmaktadır. Klas kablo markalı yangına dayanıklı kablo grubundaki ürünler  Alman VDE, Rus (GOST) Yangın ve TSE tarafından ürün sertifikalarına sahiptir.

Share
2907 Kez Görüntülendi.