“ İzinden Dönen Çalışanlara Kırımızı Halı Ve Müzik İle Karşılama “

15 Ağustos 2014 - 11:53

Viko-01

Yoğun çalışma dönemi sonrasında gelen tatil tüm çalışanlar için önemli bir mutluluk ve motivasyon kaynağı. Ancak iş yoğunluğundan uzak geçirilen bu tatilin ardından iş hayatına yeniden adapte olmak hiçte kolay bir süreç değil. Bu durum çoğu zaman çalışanların özel hayatlarına dahi olumsuz yansıyabiliyor. İnsan kaynakları ve çalışan motivasyonu konusunda özel ve fark yaratan uygulamaları ile dikkat çeken VİKO’nun çalışanları ise bu adaptasyon sorununu yaşamıyor, çünkü VİKO izinden dönen çalışanlarını kırmızı ile karşılıyor, bununla da kalmıyor müzik grubu ve kahvaltı organizasyonu eşliğinde hoş geldiniz diyor.

“Çalışanlarımızın mutluluk ve motivasyonunu çok önemsiyoruz”

 Viko-02Yıllık izinden dönen çalışanları için kuruluş girişine kırmızı halı seren VİKO çalışanlarına büyük bir sürpriz ile hoş geldiniz dedi. Kırmızı halıdan yürürken kendisini çok özel hisseden çalışanlar, diğer yandan onları karşılayan trio müzik grubunun seslendirdiği parçalar ve açık büfe kahvaltı eşliğinde mutluluk ve şaşkınlığı bir arada yaşadı. VİKO İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Direktörlüğünce planlanan seremoni müzik dinletisi ve VİKO Yönetim Kurulu Başkanı Toshihide Arii ile CEO Nusret Kayhan Apaydın’ın hoş geldiniz konuşmalarıyla  devam etti.

“ Çalışan Odaklılık Temel Değerlerimiz Arasında “

Viko-03

İK alanındaki örnek uygulamaları birçok ödülle de taçlandırılan VİKO’nun  İnsan Kaynakları  ve Kurumsal İletişim Direktörü Gülay SELKİ “Çalışan odaklılık temel değerlerimiz arasında yer alıyor. Bu doğrultuda oluşturduğumuz İnsan Kaynakları politikamızda da ifade ettiğimiz gibi çalışanlarımızın motivasyonunu artıran, bütünlüğü ve etkileşimi sağlayan organizasyonları çok önemsiyoruz. Yapılan araştırmalara göre tatilden dönen çalışanların yaklaşık yüzde 50’si de kendisini iyi hissetmediğini, adaptasyon sorunu yaşadığını ifade ediyor. Çalışanlarımızın tatil sonrasındaki ilk iş gününe iyi başlamaları, kendilerini mutlu ve motive hissetmeleri   bizim için çok önemli. O nedenle İzinden dönen çalışanlarımıza işe başlamadan önce motivasyon ve sinerjiyi bir arada sunan bu organizasyonla destek olmayı hedefliyoruz. VİKO ailesinin bütünlüğünü pekiştirmek ve çalışanlarımıza günün iyi ve verimli geçeceğinin işaretini daha sabahın ilk saatlerinde vermek bize de mutluluk veriyor. Duygusal zekası yüksek, çalışanlarımızın mutlululuk ve motivasyonuna değer katan bu organizasyonlar ile çalışanlarımıza verdiğimiz gönülden değeri ve İK alanındaki fark yaratan uygulamalarımızı da pekiştirmiş oluyoruz” dedi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

© 2013 Yükseliş Yayıncılık Tüm Hakları Saklıdır .