logo

“Klas Kablo” İki Dev Proje’de Tercih Edildi

Enka İnşaat Tarafından Moskova’ da 1997 yılında işletmeye alınmış olan “Kapitoly-Kuntsevo” yeniden inşa edilecek ilk çok fonksiyonlu alışveriş ve yaşam merkezinin ve Sultanbeyli AVM’nin tüm zayıf akım kablolama sisteminde KLAS KABLO markası tercih edildi.

cuntsevo 41İnşaat sözleşmesi Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. ile işveren Enka TC arasında Nisan 2011 yılında imzalanmıştır. 19,400 m2’lik bir alanı kapsayan mevcut alışveriş merkezi yıkılarak yerine 62.500 m2 net kiralanabilir alana, 4.500 m2’lik ofis ve 16.500 m2’lik konut alanlari ile 2,000 araç kapasiteli otoparka sahip modern bir alışveriş merkezi inşa edilecektir. Yeni alışveriş merkezi yaklaşık 242.000 m2’lik inşaat alanına sahip olacaktır.

Tamamlanmasının ardından projenin doğa, sanat ve kentsel yaşamı bir araya getiren, Moskova halkına eşsiz deneyimler sunacak sinerjik bir mekan olması beklenmektedir.

2014 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması öngörülen projenin tüm zayıf akım kablolama sisteminde KLAS KABLO markası tercih edildi.

SULTANBEYLİ’DE YENİ BİR YAŞAM BAŞLIYOR! SULTANBEYLİ AVM PROJESİNDE KLAS KABLO TERCİH EDİLDİ.

SULTANBEYLİ 1Sultanbeyli AVM, ferah iç mekan tasarımıyla insanları alışveriş yaparken kapalı alan fobisinden kurtarmak hedefiyle hazırlandı…

Sultanbeyli AVM’ nin en önemli ayırt edici özelliklerinden birisi hem TEM çevre yolu üzerinde, hem de Sultanbeyli’nin merkezi sayılabilecek, cadde üzeri ticaret yaşantısının bir hayli geliştiği bir bölgede yer almasıdır. Projenin bu ikili durumu, projeyi doğrudan etkilemektedir. TEM’E göre konumu, yoldan görünümü açısından binaya imgesel bir değer yüklemekte ve araç ulaşımını pratikleştirmektedir. Kompleksin Fatih Caddesi üzerinden yerleşim merkezi ile kurduğu ilişki ise yaya sirkülasyonunun sürekliliği açısından ayrı bir değer bulmaktadır. Yapı inşa edildiğinde, hem TEM’den geçiş durumunda hem de Sultanbeyli’ye giriş anında gişelerin tarafından bütünüyle algılanacak bir konumdadır. Edirne-İstanbul-Ankara otoyolundan senede ortalama yaklaşık 60 milyon, günde yaklaşık 150.000 aracın geçtiği düşünüldüğünde, binanın TEM’e bakan cephesinin tanıtım ve reklam değeri ön plana çıkmaktadır. Sabiha Gökçen Havaalanı’na çok yakın olması sebebiyle Ofis katları, bölgedeki ihtiyaca alternatif oluşturacaktır.

 Yapının bütünü yaklaşık 148.000 m2 büyüklüğündedir. 52.000 m2 kiralanabilir alan olan bir AVM ile 27.000 m2 ofis alanı olan bir yapıdır.

2012 yılında başlanmış olup 2014 yılında açılışı planlanan Sultanbeyli AVM projesinin Tüm zayıf akım kablolama sisteminde KLAS KABLO markası tercih edildi.

İki önemli Proje kapsamında kullanılan KLAS KABLO markalı Halojensiz alev iletmeyen (HFFR) Koaksiyel, data, yangın alarm, sinyal & kumanda, kontrol kabloları  ile  telefon kabloları; merkezi şirket binaları, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller, tatil köyleri, sinemalar, yeraltı metro, elektrik santralleri, yangınla ilgili merkezler gibi insanların toplandığı yerlerde yangın esnasında insan hayatının, değerli malzemelerin ve önemli belgelerin korunması için geliştirilmiştir. Yangın esnasında bu binalardaki yangın alarm sistemleri, havalandırma sistemleri, asansörler, ikaz ve yönlendirme ışıkları, kapılar en azından bir süre çalışır olmalıdır. Bundan dolayı bu sistemlerin besleme ve kontrol kabloları halojensiz (HFFR), emniyet kabloları olmalıdır.

KLAS KABLO markalı Halojensiz (HFFR) emniyet kablolarının özellikleri

* Flor, klor, brom ve iyot gibi halojen elementleri içermezler.

* HFFR malzemeler yandığında zehirli gaz ortaya çıkmaz, sadece su ve karbondioksit oluşur. Bu durum özellikle insan hayatı için önemli olup, elektrik ve elektronik cihazlarda korozyana sebep olmazlar.

* Alev iletmezler. Polietilen (PE) ve polipropilen (PP) halojensiz ancak kolay yanabilen malzemelerdir.

* Kendi kendine sönebilir. Alüminyum veya magnezyum hidroksit ihtiva eden özel bileşikler kullanılarak bu özellik sağlanır.

*Yangın esnasında duman yoğunluğu çok azdır. Bu nedenle bilhassa insan hayatının tehlikede olabileceği yerlerde kullanılır.

*Elektrik iletimini önemli bir süre devam ettirir (800 ± 50 °C de 180 dakika).

* İlave olarak cam elyaf, mika ve benzeri bant ve malzemeler kullanılarak kablonun fonksiyonu FE 180/E90/PH 180 seviyesine kadar yükseltilebilir.

KLAS KABLO markalı Yangına Dayanıklı HalogenFree kablolar Türkiye ve Dünya pazarında, bir çok önemli projede güvenle kullanılmaktadır. Klas kablo markalı yangına dayanıklı kablo grubundaki ürünler  Alman VDE, Rus GHOST ve TSE tarafından ürün sertifikalarına sahiptir.

KLAS KABLO HAKKINDA..

1984 yılından bu yana 30 yıldır kablo sektöründe kalitenin simgesi haline gelen Klas Kablo®, her zaman yeniliklere imza atmış, dünya standartlarına uygun kaliteyi, müşterilerine batı normları içinde vermeyi misyon edinmiştir. Türk kablo sektörünün dünyadaki gurur kaynağı haline gelen Klas Kablo®, yeni yapılanması ve geliştirdiği vizyonu ile liderliğinin gereklerini yerine getirmeye devam ediyor.

Yeni yapılanması doğrultusunda sermaye gücü, donanımlı kadrosu, vizyonu ile marka imajına uygun olarak kalitesinden ödün vermeyen, Ar-Ge bölümü ve teknolojik gelişmeleri takip eden dinamik yapısı ile, tanınmış marka imajını koruyup, geliştirerek sektördeki hedef odaklı çalışmalarını sürdürüyor.

Share
4120 Kez Görüntülendi.