logo

“Kocaeli SYMBOL” Projesi KLAS KABLO’yu tercih etti

symbol11 (Medium)1984 yılından beri, kaliteli ürünleri ile Ülkemiz Kablo  Sektörünün öncülerinden olan Klas Kablo, Kocaeli’nin en parlak projelerinden  SYMBOL KOCAELİ projesinde, Halojensiz alev iletmeyen (HFFR) emniyet kabloları ile yer aldı.

 SYMBOL KOCAELİ, 185 bin metrekarede 200 milyon TL  yatırım ile Kavanlar  İnşaat tarafından gerçekleştirilen bir yatırım. İçerisinde 7 yıldızlı Hilton Worldwide Hampton By Hilton Otel,  Medicalpark Hastanesi, Küre Kongre Merkezi –  Eğlence ve Alış – veriş merkezinin yer aldığı proje sadece Kocaeli’nin değil, bölgenin en büyük karma projesi.

Başiskele sınırları içerisinde yer alan projenin 43 bin metrekarelik bölümü hastane alanı, 62 bin metrekarelik bölümü alışveriş merkezi, 5 bin metrekarelik bölümü ise 3 salondan oluşan kongre merkezi olarak inşa edildi. 300 milyon dolara mal olan  Medicalpark Hastanesi Türkiye’nin  en büyük yataklı hastanesi . Yine proje kapsamında, 1 milyon kişiye hizmet vermesi hedeflenen AVM  klasik Avm modellerinin dışında bir konsept uygulanarak tasarlandı ve 1 milyon kişiye hizmet vermesi hedefleniyor. 12 bin metrekare otel alanı içerisinde yer alacak olan 7 yıldızlı Hilton Residance  15  katı  ile şehrin gözdesi olmaya aday.

 Klas kablo serdar baykalSYMBOL KOCAELİ’de zayıf akım kabloları ile yer alan Klas Kablo’nun Genel Müdür Yardımcısı Serdar Baykal, bölgenin en değerli yatırımlarından birisinde yer almaktan gurur duyduklarını dile getirdi. Baykal, böylesine büyük bir projede yer almanın 30 yıllık bilgi, birikim ve tecrübelerinin bir sonucu olduğunu , Klas Kablo’nun yenilen kadrosu ve yenilenen enerjisi ile sektörde daha da güçlenerek yoluna devam ettiğini  belirtti. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine üst düzey kalitede hizmet verdiklerini , sadece müşteri beklentisini değil, ötesine geçebilmeyi nihai amaç edindiklerini sözlerine ekleyen Baykal, Klas Kablo’nun en büyük amacının güçlü ve sürdürülebilir bir büyüme olduğunu söyledi.  30 yıllık geçmişlerinin verdiği güvenle zamana ayak uydurmayı başarabildiklerini söyleyen Serdar Baykal, Klas Kablo’nun bugün yeniden yapılanması dahilinde sermaye gücü , donanımlı kadrosu , başarı odaklı hizmet anlayışı ile geçmişi ile gurur duyan gelecekte de kablo dünyasının önemli bir noktasında olacağının bilinciyle hizmet veren bir anlayışı benimsediğini ifade etti.

 DEV PROJE KAPSAMINDA KULLANILAN ZAYIF AKIM KABLOLARININ ÖZELLİKLERİ

 Proje kapsamında kullanılan KLAS KABLO markalı Halojensiz alev iletmeyen (HFFR) Koaksiyel, data, yangın alarm, sinyal & kumanda, kontrol kabloları  ile  telefon kabloları; merkezi şirket binaları, hastaneler, alışveriş merkezleri, oteller, tatil köyleri, sinemalar, yeraltı metro, elektrik santralleri, yangınla ilgili merkezler gibi insanların yoğun olarak toplandığı yerlerde yangın esnasında insan hayatının, değerli malzemelerin ve önemli belgelerin korunması için geliştirilmiştir. Yangın esnasında bu binalardaki yangın alarm sistemleri, havalandırma sistemleri, asansörler, ikaz ve yönlendirme ışıkları, kapılar en azından bir süre çalışır olmalıdır. Bundan dolayı bu sistemlerin besleme ve kontrol kabloları halojensiz (HFFR), emniyet kabloları olmalıdır.

klas kablo KLAS KABLO markalı Halojensiz (HFFR) emniyet kablolarının özellikleri

  •  Flor, klor, brom ve iyot gibi halojen elementleri içermezler.
  •  HFFR malzemeler yandığında zehirli gaz ortaya çıkmaz, sadece su ve karbondioksit oluşur.
  •  Alev iletmezler. Polietilen (PE) ve polipropilen (PP) halojensiz ancak kolay yanabilen malzemelerdir.
  •  Kendi kendine sönebilir. Alüminyum veya magnezyum hidroksit ihtiva eden özel bileşikler kullanılarak bu özellik sağlanır.
  • Yangın esnasında duman yoğunluğu çok azdır. Bu nedenle bilhassa insan hayatının tehlikede olabileceği yerlerde kullanılır.
  • Elektrik iletimini önemli bir süre devam ettirir (800 ± 50 °C de 180 dakika).
  • İlave olarak cam elyaf, mika ve benzeri bant ve malzemeler kullanılarak kablonun fonksiyonu FE 180/E90/PH 180 seviyesine kadar yükseltilebilir.

 KLAS KABLO markalı Yangına Dayanıklı Halogen Free kablolar yıllardır Türkiye ve Dünya pazarında, bir çok önemli projede güvenle kullanılmaktadır. Klas kablo markalı yangına dayanıklı kablo grubundaki ürünler  Alman VDE, Rusya Yangın (GOST) ve Türk TSE tarafından ürün sertifikalarına sahiptir.

Share
2212 Kez Görüntülendi.