logo

Küresel Elektrik Yatırımı 2018’de 500 Milyon Doları Aştı

Wood Mackenzie’nin Power & Renewables ve Energy 4 Impact raporuna göre, enerji alanında yaklaşık 1,7 milyar dolarlık yatırım, 2018 sonuna kadar enerji erişim pazarlarına dağıtıldı. Şebeke dışı enerji erişim sektöründeki toplam yıllık yatırım 2018’de 500 milyon doları aştı.

Solar panels with wind turbines and electricity pylon at sunset. Clean energy concept.

‘Şebeke dışı enerji erişimindeki stratejik yatırımlar: Geleceğin faydasını son mil için ölçeklendirme’ raporunda, enerji erişim sektöründeki yatırımlardaki hızlı ivmelenmeye dikkat çekiyor.

Küresel enerji devleri şebeke dışı erişime önemli ölçüde yatırım yapıyor.

Rapora göre, “1,7 milyar dolarlık kümülatif olarak açıklanan yatırım, 2018 yılı sonuna kadar enerji erişim pazarlarına dağıtıldı ve 2016’nın başından bu yana 1,2 milyar dolarlık bir dağıtım yapıldı” açıklamasında bulundu.

2017 yılında, bir önceki yılın aynı dönemine göre işlem hacmi yüzde 37 artarken, toplam sermaye kompozisyonunun hacmen yüzde 50’nin üzerine çıkması, ölçek büyütmenin ve sektörün daha da olgunlaşmasının sinyalini vermesi beklenmektedir. 2018 yılında toplam işlem hacimleri yıllık bazda% 22 oranında artmış ve ortalama öz sermaye yatırımları iki katına çıkmış ve borç yaklaşık 5.5 kat artmıştır.

Wood Attier, Wood Mackenzie Power & Renewables Analisti ve raporun baş yazarı Benjamin Attia, enerji erişimindeki yatırımların son birkaç yılda hızlı bir şekilde hızlandığını ancak toplam hacimlerin 2030 yılına kadar evrensel elektrik erişimine ulaşmak için gereken toplam finansman miktarının hala gerisinde kaldığını söyledi. .

“Şebeke dışı enerji erişim sektörü olgunlaşmaya başladığında, stratejik yatırımcılar pazarın yörüngesini derinden şekillendirecek ve hizmet tekliflerini temel elektrik bağlantısının ötesine genişleterek yine müşteri odaklı hizmet iş modelini yeniden tanımlayacak” dedi.

Etiketler:
Share
184 Kez Görüntülendi.