logo

Küresel enerji depolama pazarı 2024 yılına kadar 13 kat artacak

Wood Mackenzie, enerji depolamanın elektrik şebekesi sisteminde kilit bir teknoloji olacağını tahmin ediyor.

Wood Mackenzie Power & Renewables’in yeni araştırmasına göre, küresel enerji depolama pazarı 2024 yılına kadar 13 kat büyüyecek. Global Energy Storage 2019: 2018 yılı mevcut yapının gelecekte 2024 yılına kadar, küresel depolama pazarının 12 gigawatt-saatten (GWh) 2023’e kadar 158 GWh’ye çıkması bekleniyor.

Raporda, enerji depolamasının elektrik şebekesi sisteminde kilit bir teknoloji olacağı ve sistemin esnekliğini artırmak ve temiz, hızlı sistem dengelemesini sağlamak için gerekli bir teknoloji olacağı belirtildi.

Wood Mackenzie Power & Renewables araştırma direktörü Ravi Manghani, yaptığı açıklamada, 2013’ten 2018’e kadar, GWh yıllık% 75’lik küresel büyüme oranına (CAGR) pazarında bir büyüme görüldüğünü söyledi. 7 GW ile 12 GWh arasında nispeten küçük bir dağıtım gözlemlendi. “Bununla birlikte, bu gelişmeler, küresel düzenleyicilerin, politika yapıcıların, şebeke operatörlerinin, varlık operatörlerinin ve geliştiricilerin fikrini enerji sistemlerinin nasıl dengelenebileceği açısından fikirlerini değiştirdi” dedi.

“Piyasa yapıları, depolamayı uygun şekilde telafi etmek için sınırlı sayıda gelir akışının gösterdiği gibi, bu teknolojinin hızına ayak uydurmak için genel olarak mücadele etti. Bu dönemde GWh’nin yarıdan fazlası, yalnızca 2018’de çevrimiçi hale geldi”

Yatırım açısında 2018 rekor yılıydı. Enerji ve Yenilenebilir raporu, GWh bazında yıllık% 140’lık bir büyüme gördü – toplamda 3,3 GW ila 6GWh arasında bir dağıtım yapıldı.

Buna ek olarak, 2019 ve 2024 arasında, büyük depolama pazarlarının artması bekleniyor -% 38’lik daha olgun, ancak henüz erken bir aşama olan GWh CAGR ile “. Ek olarak, dağıtım numaralarının 63GWh ve 158GWh arasında yükselmesi bekleniyor. Raporda, “ABD ve Çin’in, 2024 yılına kadar GWh kullanım kapasitesinin% 54’ünü oluşturan piyasaya hakim olmaları öngörülüyor. Bu, pazar reformları ve devlet görevlileri tarafından yönlendirilecek.” Dedi.

Etiketler:
Share
191 Kez Görüntülendi.