logo

Mitsubishi Electric Türkiye Pazarındaki Varlığını Güçlendiriyor

KlimaPlus birleşmesini tamamlayan Mistsubishi Electric Corporation, bölgeye olan güvenini teyit etmiş oldu

 Mitsubishi Electric Corporation, yerel iştiraki olan Mitsubishi Electric Türkiye A.Ş. ile bu yılın başlarında satın alınan KlimaPlus A.Ş. birleşmesinin tamamlandığını duyurdu. KlimaPlus’ı bünyesine katan Mitsubishi Electric böylece, bölgelerdeki ve toplam pazardaki payını güçlendirdi.

 Mitsubishi Electric Türkiye A.Ş., Haziran 2014’ten itibaren, yıllık cirosunun 2015 yılında yaklaşık 270 milyon Türk Lirası olması öngörülen Klima Sistemleri ile Fabrika Otomasyon Sistemleri olarak iki farklı iş kolunda faaliyet gösterecek.

 Mitsubishi Electric Türkiye A.Ş. Başkanı Masahiro Fujisawa; “Türkiye pazarında bize yeni fırsatlar sağlayacak olan KlimaPlus A.Ş. ile birleşmenin tamamlanması bizim için çok büyük bir adımdır. Geçen yıl güçlü bir büyüme yaşadık. Bu birleşme bizim konumumuzu daha da güçlendirecek ve bölgeye olan bağlılığımızın ve inancımızın da bir göstergesi olacaktır’  dedi.

 Mitsubishi Electric, güç sistemleri, ulaşım, yürüyen merdiven, asansör ve uydular gibi önemli altyapı sistemleri ve teknolojileri ile halihazırda Türkiye pazarında faaliyet gösteriyor.

Share
1579 Kez Görüntülendi.