logo

Mitsubishi Electric Yöneticileri, Türkiye’ye İnanıyor.

 mitsubishi1Mitsubishi Electric Türkiye, dünya çapında tanınan Mitsubishi Group şirketlerinden biri olan Mitsubishi Electric Corporation’un Türkiye kolu. Özellikle Marmaray Projesi’nde yer alan teknolojisiyle dikkat çeken ve ulaşım projeleri konusunda önemli çalışmaları bulunan Mitsubishi Electric Türkiye, 2012 yılında Genel Teknik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. (GTS) ile birleşti ve ülke genelinde 5 satış ofisi ve 50 çalışanın yer aldığı yeni organizasyon yapısıyla, sanayi otomasyonu satışlarına resmen başladı. Ayrıca klima ile uydu, asansör/yürüyen merdiven, otoray için elektrik ekipmanı ve gibi güç sistemleri gibi altyapı tabanlı iş birimlerinin Türkiye’deki alanını genişletmek üzere de faaliyet göstermeyi ve daha fazla büyüme için Türkiye ile komşu ülkelerde de satışlarının geliştirmeyi planlayan Mitsubishi Electric Türkiye, bu yeni yapıyla beraber sanayi otomasyonu satışlarının 2016 mali yılının sona ereceği Mart ayı itibariyle 3 milyar Yen olacağını öngörüyor. Bu öngörü çerçevesinde atağa geçen Mitsubishi Electric Türkiye’nin, Türkiye ve çevre bölgelerdeki faaliyet alanları arasında sanayi otomasyonu (satış, mühendislik hizmetleri ve entegrasyon), havalandırma sistemleri ve alt yapı destek gibi hizmetler yer alıyor. Bunların yanı sıra, pazar araştırması da dâhil olmak üzere pazarlama çalışmaları, yerel satış ağlarının oluşturulması ve distribütörlerin yönetimi de bu merkezde yürütülecek.

mitsubishi

2015 yılına kadar iç pazardaki fabrika otomasyonu alanında satış hedeflerini 3 milyar Japon Yeni olarak planlayan ve  Türkiye’deki ortalama satışlarının gelişimine paralel olarak da yine diğer faaliyet alanlarını da desteklemeye devam edeceğiz şeklinde açıklamalrda bulunan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa Türkiye’de yapılan yatırımlar hakkında şu açıklamalarda bulundu. “Mitsubishi Elektrik olarak hâlihazırda Türkiye’de “fabrika otomasyonu” ürünlerinin satışı ve bakımını yürütüyoruz. Diğer bir taraftan Türkiye’de yüksek kaliteli klima ve havalandırma sistemleri ile sosyal altyapı sistemleri (uydu, asansör/yürüyen merdiven, elektrik santralleri ve demiryolları için elektrik ürünleri vb.) alanlarında da faaliyet gösteriyoruz. Bundan dolayı, bizim için Mitsubishi Elektrik’in faaliyet gösterdiği diğer alanların birbirini desteklemesi çok önemli bir yer tutuyor. Örneğin, dünyanın en hızlı asansörünü 18m/s hızla biz ürettik. Ayrıca, Mitsubishi Elektrik, dünyada “Spiral Yürüyen Merdiven” teknolojisine sahip tek firma. Bir başka deyişle, asansör ve yürüyen merdivenlerimizin performansı ve kalitesini düşündüğümüzde dünyadaki en üst seviyelerde olmalıyız.

 Mitsubishi Elektrik Türkiye’nin Türkiye’de bitirdiği ve halen devam eden yüksek seviyeli projeleri var. Türkiye’deki dikkat çekici projelerden biri olan İstanbul’daki iki yakayı birleştiren “Marmaray Tünel Projesi”nin havalandırma sistemlerinden sorumluyuz. Bununla beraber, Türkiye’de önemli birçok projeye de dâhil olmuş durumdayız. “Türkiye’deki dikkat çekici projelerden biri olan İstanbul’daki iki yakayı birleştiren ‘Marmaray Tünel Projesi’nin havalandırma sistemlerinden sorumluyuz. Bununla beraber, Türkiye’de önemli birçok projeye de dâhil olmuş durumdayız.” Bunlardan biri olarak uzayla ilgili faaliyet kolumuz en temel faaliyet alanlarımızdan birini oluşturuyor. Mart 2011’de Turksat 4A ve 4B’nin üretimi için sözleşmeye vardık ve beklentimiz bu uyduların önümüzdeki yıl içinde fırlatılması yönünde. Türkiye’nin yayın ve internet sistemlerine katkı sağlayacak bu projeleri daha da çok destekleyeceğiz.

 Mitsubishi Elektrik Türkiye olarak yakın ve uzun vadede pazar oranlarınızı artırmak adına, kısa vadede satış ağımızı genişletiyoruz. Bu bağlamda Konya ve Denizli’deki yeni satış kollarımızı bu yıl Eylül ayında kurduk. Şu anda fabrika otomasyonu konusunda Asya pazarında lideriz. Japonya’da ise PLC pazarının %60’dan fazlasını ve birçok üründe liderliği elimizde bulunduruyoruz. Pazar oranımızı artırmak için ise, Türk müşterilerimize ürünlerimizin sahip olduğu bu yüksek kaliteyi anlatabileceğimizi ve daha fazla müşteriyle güvene dayalı bir ilişki geliştirebileceğimizi umuyoruz.

“MARMARAY TÜNEL PROJESİ’NİN HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNDEN SORUMLUYUZ”

 Mitsubishi Electric Group olarak felsefemiz,“Teknolojimizi, servislerimizi ve yaratıcılığımızı geliştirerek toplumumuzdaki yaşam kalitesini artırmak”. Türkiye’de de yine bu felsefeyi takip edeceğiz. Tüm ekibimiz ile faaliyetlerimizin müşterilerimizin gözündeki yerini yükselteceğiz ve sonuçta sevilen bir firma olacağımızı umuyorum.

 Türkiye’deki en öncelikli görevimiz fabrika otomasyonu faaliyetlerimizi mümkün oldukça hızlı bir şekilde genişletmek. Fabrika otomasyonu ürünlerimiz tüm dünyada kullanılıyor ve otomobil, elektronik endüstrisi, kimya endüstrisi, metal işleme, su arıtma alanlarında çok büyük bir tecrübemiz var. Ek olarak, dünya çapındaki 17 satış sonrası destek kolumuzla müşterilerimize mükemmel bir servis hizmeti öneriyoruz. Türk endüstrisinde kullanılacak her bir fabrika otomasyonu ürünümüzün, gelişen kalite ve işlevleriyle Türkiye’nin üretimdeki yükselişine katkı sağlamak istiyoruz.

 Geçtiğimiz 10 yıl içinde Türkiye büyük bir büyüme gösterdi. Türkiye’nin 29 civarında olan genç bir nüfusa sahip olmasıyla, Türk endüstrilerinin büyümeye devam edeceği beklentisindeyiz. Bununla birlikte gelecekte Türkiye’de fabrika otomasyonuna ve ek olarak enerji tasarrufuna ile ağır makinelerdeki işlevselliğe olan ihtiyacın artacağı kanısındayız. Bu zorlu göreve ise adres olarak kendi teknolojimizi gösterebiliriz, böylelikle de umuyoruz ki dünyadaki en yüksek kaliteye sahip fabrika otomasyonu ürünlerimizle Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayabileceğiz. “gelecekte Türkiye’de fabrika otomasyonuna ve ek olarak enerji tasarrufuna ile ağır makinelerdeki işlevselliğe olan ihtiyacın artacağı kanısındayız. Bu zorlu göreve ise adres olarak kendi teknolojimizi gösterebiliriz, böylelikle de umuyoruz ki dünyadaki en yüksek kaliteye sahip fabrika otomasyonu ürünlerimizle Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayabileceğiz.”

 Bu konudaki araştırmamız halen devam ediyor ve şu ana kadar güçlü bir fikir elde edemedik. Tahminlerimize göre konuşacak olursak, ürünlerimizin çeşitliliğine rağmen şu ana kadarki halkla ilişkiler çalışmalarımızın zayıf oluşundan dolayı müşterilerimizin bizi açıkça tanıdığını söylemek zor olur. Dikkatleri Mitsubishi Elektrik üstüne çekebilecek her türlü fırsatı değerlendirmek ise şu anda benim en önemli görevlerimden biri

“MITSUBISHI ELEKTRİK TÜRKİYE’Yİ KURARAK MITSUBISHI ELECTRIC GROUP’UN TÜRKİYE’DEKİ MÜŞTERİLERİYLE ARASINDAKİ MESAFEYİ KISALTTIĞI İNANCINDAYIZ”

 Türklerde olduğu gibi, Japonlar da diğer insanlar ile olan ilişkilerine çok önem veriyorlar. Japonca’da “Ichigo-Ichie” diye bir atasözü vardır. Bu atasözü, “bir insan ile karşılaşmak çok nadide (kıymetli) bir fırsattır.” anlamına gelir. Bundan dolayı bir firmanın değeri müşteriye verdiği cevaplar ve servis destekleriyle artar ya da azalır.

Mitsubishi Elektrik Türkiye’yi kurarak Mitsubishi Electric Group’un Türkiye’deki müşterileriyle arasındaki mesafeyi kısalttığı inancındayız. Müşterilerimize daha iyi ürün ve servis desteği sunarak müşterilerimizi tatmin etmek, bizim için en zorlu görevlerden biri olacak ve gelecekte müşteri tatminimizi çok daha fazla artırmaya çalışmaya devam edeceğiz. “Müşterilerimize daha iyi ürün ve servis desteği sunarak müşterilerimizi tatmin etmek, bizim için en zorlu görevlerden biri olacak ve gelecekte müşteri tatminimizi çok daha fazla artırmaya çalışmaya devam edeceğiz.”

 Türkiye çevresindeki birçok ülkeyle serbest ticaret anlaşmalarına sahip. Çevredeki bu ülkelerle pazar çalışmaları yapmak ise bizim en önemli görevlerimizden biri. Bundan dolayı ilerleyen zamanlarda, çevre ülkelerde faaliyet göstermek için pazar çalışmaları yapma fikrini düşünüyoruz, ancak bu çalışmaların hangi ülke ya da ülkeler üzerinde olacağı konusunda henüz bir karar vermedik. Türkiye’nin geleceğine katkı yapmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.”  şeklinde sözlerini tamamladı.

Share
3396 Kez Görüntülendi.