logo

Pelsan Aydınlatma’dan Eğitime Büyük Katkı

DSCN9052 (Medium)Pelsan Aydınlatma, üniversite – sanayi işbirliği çerçevesinde Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü bünyesinde kurulan Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi hizmete açıldı.

Pelsan Aydınlatma Teknolojileri Eğitim Merkezi Açılışına, Pelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Başkanı Reşit GÖĞÜŞ , Pelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Üyeleri Yurdem GÖĞÜŞ ÇORUHLU, Yiğit GÖĞÜŞ , Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Bekir ÇAKIR, Rektör Prof. Dr. Sezer Ş. KOMSUOĞLU Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sarp ERTÜRK ve çok sayıda öğretim görevlisi ile öğrenci  katıldı.

Açılıştan önce yapılan konuşmalarda Yönetim Kurulu Üyesi Yurdem Göğüş katılımcılara yönelik olarak bir sunum gerçekleştirdi. Pelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu Başkanı DSCN9056 (Medium)Reşit Göğüş yaptığı konuşmada ise Öğrencilere sektöre giriş hikâyesini ve Öğrencilere yapması gereken tavsiyelerde bulundu. Rektör Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu ise Pelsan Aydınlatma ailesine öğrenciler için böylesine önemli bir eğitim merkezini hizmete sunmasından dolayı teşekkür konuşması yaptı..

Konuşmaların arkasından Rektörlük adına Pelsan Aydınlatma Yönetim Kurulu üyelerine katkılarından dolayı Teşekkür plaketi sunuldu. Kurdele kesiminden sonra öğrenciler ve misafirler Laboratuarı gezerek yetkililerden bilgi aldılar.

Pelsan Aydınlatma

Bu yıl sektörde 32. yılını dolduran Pelsan Aydınlatma son 5 yıldır LED Aydınlatma konusunda yatırımlarını hızlandırmıştır. 4 yıl önce yeniden yapılandırdığı AR-GE DSCN9065 (Medium)Departmanı, geçen yıl faaliyete geçen elektronik tesisi, aydınlatma sektörünün en büyük birkaç laboratuvarından biri olan 1000m2’ lik yeni laboratuvar ve araştırma merkezi ile aydınlatmada elektronik devrini karşılamaya hazır durumdadır. Ürün yelpazesi içerisinde 3000’den fazla ürün çeşidi olan Pelsan Aydınlatma kullanıcılarına bu sayede aydınlatma ile ilgili tüm ihtiyaçlarını tek adresten karşılama olanağı vermektedir. Yol ve cadde armatürleri, projektörler, park ve bahçe armatürleri, ofis armatürleri, mağaza armatürleri, endüstriyel armatürler, ekipman ve lambalar başlıca ürünlerini oluşturmaktadır. LED’ li ürünler kategorisinde üretimine hız vermiş, ARGE ve tasarım ekibi ile oluşturduğu yeni sistem LED Armatürleri kullanıcıları ile buluşturmuştur. Bütünsel Tasarruf Konsepti ile üretim yapan Pelsan Aydınlatma, bu anlayış ile, enerji tasarrufunun sadece ışık kaynağını değiştirerek sağlanamayacağını, otomasyon sistemleri ve armatür tasarımının ışık kaynağı ve aydınlatılan ortam koşulları ile birlikte ele alındığı takdirde gerçek verimlilik oranlarına ulaşılabileceğini savunmaktadır. Bu anlayışla ürettiği armatürlerle projelendirme hizmetini de müşterilerine vererek aydınlatma tasarımı da yapabilmektedir.

Share
4298 Kez Görüntülendi.