Philips geleneksel ampulü 21. yüzyıla uyarlıyor

19 Nisan 2014 - 23:48

40W-replacemennt-Philips-clear-LED-bulb (Medium)Philips, yenilikçi lensi ve harika ışığı ile geleneksel akkor ampul görünümündeki dünyanın ilk LED lambasını Light + Building 2014 Fuarı’nda tanıttı. 

Aydınlatmada dünya lideri olan Philips sayesinde geçtiğimiz 100 yıl süresince sektörde devrim yaratan geleneksel akkor ampul yine Philips sayesinde teknoloji ile buluşarak LED’e dönüşüyor. Philips’in 40 Watt’a eş değer yeni şeffaf LED lambası, geleneksel ampulün şeklini, hızlı parlaklığını ve sıcak ışığını LED teknolojisiyle daha avantajlı bir şekilde tekrar karşımıza çıkarıyor. Işığı her yöne yayma kapasitesine sahip dünyanın en yenilikçi lensi, geleneksel şekli ve kaliteli ışığıyla yeni şeffaf LED lamba oturma odaları ve ışık gerektiren tüm mekanlara LED teknolojisini taşıyor.

Klasik şeffaf ampul LED’e dönüşüyor

Kullanımı her geçen gün azalan ve birçok pazarda satışı sonlandırılan geleneksel akkor ampulün yanı sıra Philips’in yeni şeffaf LED lambası, modern LED’in tüm avantajlarını insanların sevdiği geleneksel akkor ampullerle birleştiriyor. Philips’in şeffaf LED’i ile klasik ampul orijinal güzelliğini korumaya devam ederken standart 40 W (A60 şeklinde) ampule eş değer mükemmel aydınlatma elde edilebiliyor. Böylelikle bilinen ve sevilen zarif şeklinden ve parlak ışığından ödün vermeden enerji ve maliyet tasarrufu sağlayan ve 25 bin saate kadar kullanım ömrü sunan yeni LED lamba ortaya çıkıyor. 470 lümen çıkışa sahip yüksek kaliteli ışık, kısıldığında bile 40 W ampul kadar şeffaf ve parlak aydınlatma sunuyor.

“L-prize ödüllü LED lambamızla akkor ışığa eş değer kalite sunabildiğimizi gösterdik. Şeffaf LED lambamızda, geleneksel akkor ampulün estetik güzelliği ve şeklini LED’in avantajlarıyla birleştirdik.” diyen Philips Aydınlatma Işık Kaynakları ve Elektronik Departmanı CEO’su René van Schooten şöyle devam ediyor: “LED teknolojisindeki yeniliklerimizi kullanarak geleneksel ampullere kıyasla lamba başına yılda 10 Euro’ya kadar tasarruf sağlayan, yüksek enerji verimli bu lambayı geliştirdik.”

Yakın zamanda mobil cihazlardaki uygulama aracılığıyla mükemmel karartma kontrolü sağlayan ilk akıllı beyaz ışık LED lamba HUE lux’ü tanıtan Philips, aydınlatma alanındaki inovasyonlarına devam ediyor. HUE lux, sürdürülebilir LED teknolojisiyle günlük kullanımda olağanüstü kaliteli ışık sunmanın yanı sıra HUE uygulamaları ve kontrolleriyle de uyum sağlıyor. Bu parlak ve sıcak ışık kullanıcının evde olmadığı zamanlarda bile akıllı cihazlardan kontrol edilebiliyor.

40 Watt’a eş değer şeffaf LED lamba Temmuz 2014 itibarıyla 8,99 Euro perakende satış fiyatıyla piyasaya sunulacak.

 

Philips şeffaf LED lambanın özellikleri:

  • Parlak (ipliksi) ışık efekti için yenilikçi lens
  • Kısılabilir (dim edilebilir)
  • Şekil: A60
  • Kullanım ömrü: 25.000 saat
  • Renk sıcaklığı: 2700 K (sıcak beyaz ışık)
  • Lümen: 470 lm (40 W eş değeri)
  • Enerji etkinlik ve maliyet tasarrufu: Yüzde 85 enerji tasarrufu (giriş watt’ı 6 W: lümen/watt oranı 78
  • Mükemmel ışık dağılımı (her yöne) > 240 D
  • Ev, otel ve mağazalar için ideal

Yeni Yorumlar Kapalı.

© 2013 Yükseliş Yayıncılık Tüm Hakları Saklıdır .