logo

PHOENIX CONTACT Pazarlama Müdürü Sn. Stephan Pollman ile söyleşi

PHOENIX CONTACT Marketing and Product Manager Stephan Pollman 2 (Large)PTFIX  Push-in bağlantılı dağıtım blokları ile Montajda daha da fazla Zaman ve Yer Kazanın
PTFIX, çok amaçlı bir dağıtım bloğu çözümüdür. Farklı endüstri dallarında çeşitli uyulamalarda talep görmektedir. Özellikle makina imalatçıları ve bina tesisatçıları PTFIX’e çok yoğun ilgi göstermekteler. Biz, bu dağıtım bloğu serisinin, yükselişteki akıllı ev teknolojisinde de kendine yer bulacağına inanıyoruz. Kompakt tasarım ve kolay kullanım, ürünün kullanımına ilişkin akla hayale gelmedik olanaklar sunmaktadır. Şeklinde açıklamalarda bulunan  PHOENIX CONTACT Endüstriyel Bağlantılar Ürün Pazarlama Müdürü Sn. Stephan Pollman ile yeni PTFIX ürünü hakkında görüşlerine yer verdik.

PTFIX nedir? Lütfen bu yeni ürün ailesini anlatır mısınız?
PTFIX, çok sayıda kablo bağlantısının çok az alanda yapılabilmesini sağlayan blok-tipi bir dağıtım ürünüdür. Bu “dağıtım blokları” pazarda mevcut dağıtım ürünlerinden çok farklıdır ve  kullanıcılara sıra dışı bir kullanım rahatlığı sağlarken, uygulamalarını optimize edebilmelerine de imkan verir.

 Kullanıcılar neden PTFIX’I tercih etmeli?  Ürünün en önemli faydaları nelerdir?
Bu ürün, bağlantı tekniğinde son nokta olan   Phoenix Contact push-in bağlantı teknolojisini kullanmaktadır. Bu sayede kablolar en hızlı, kolay ve güvenli şekilde bağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra PTFIX son derece modüler bir sistemdir. Bloklar birbirine mekanik ve elektriksel olarak bağlanarak sistem genişletilebilir. Montaj için pek çok seçenek vardır ve 12 farklı renk mevcuttur.

Push-in bağlantıyı cazip hale getiren özellikler nelerdir ?

Phoenix Contact, 2009’da tanıttığı devrimci push-in teknolojisi ile panoların daha hızlı ve verimli şekilde imal edilmesini mümkün kıldı. Günümüzde, milyonlarca kullanıcı proses endüstrisi ve demiryolu ulaşımı gibi kritik uygulamalarda dahi bu bağlantı teknolojisine güvenmektedir. Turuncu buton, bu teknolojinin sembolü ve tanımlayıcı özelliği olmuştur

 PHOENIX CONTACT Marketing and Product Manager Stephan Pollman 1 (Large)PTFIX’in panoya montaj seçenekleri nelerdir?
PTFIX’in montaj şeklini aksesuarlar belirler. “Ayaksız” tiplerin tabanları, çeşitli montaj aksesuarlarının takılabileceği bir soket yapısındadır. Bu sayede, kullanıcı, farklı aksesuarlar kullanarak ürünü farklı şekillerde monte edebilir.

Montaj seçenekleri şunlardır: DIN 35 rayına yatay ve dikey montaj, DIN 15 rayına yatay montaj, flanşlar vasıtası ile saca doğrudan montaj ve  yeni ve farklı bir çözüm olarak yapışkanlı montaj. Tüm ürünler, raya montaj ayakları takılı olarak da sipariş edilebilmektedir.

PTFIX bloklarına kaç kablo bağlanabilir?
PTFIX dağıtım bloklarının 6, 12 ve 18 bağlantılılı tipleri vardır.  Ayrıca,aynı çıkış sayılarına sahip besleme girişli modeller de mevcuttur.

Eğer 18 bağlantı yeterli olmaz ise bağlantı sayısını arttırmak mümkün müdür?
Eğer 18 bağlantı yeterli olmazsa, kullanıcı, blokları birbirine geçirip, standart bir FBS klemens köprüsü ya da bir parça kablo ile aralarında elektriksel bağlantı sağlayarak çıkış sayısını arttırabilir.

 Bu kadar fazla renk seçeneği olmasının sebebi nedir?
Deneyimlerimiz bize bağlantılarda farklı renkler kullanmanın kablajı kolaylaştırdığını ve kablaj hatalarını azalttığını göstermektedir. Renk kullanıldığında kontakt noktalarını ayırt etmek kolaylaşır. Pek çok yeni müşterimizin Phoenix Contact’ı tercih etme sebebi sunduğumuz renk seçenekleridir. PTFIX ailesinde bir ürünün tüm renklerinin fiyatı aynıdır.

 PHOENIX CONTACT Marketing and Product Manager Stephan Pollman 3 (Large)PTFIX hangi standartlara göre onaylıdır?
Bu ürün ailesi tüm ana onaylara sahiptir. IEC 60947-7-1 ve 60998-2-2’ye göre CE uygunluğuna sahip olmasının yanı sıra, Amerikan standartları olan UL 1059 ve CSA C22.2-158’e de uygundur.

 PTFIX hangi uygulamalar için tasarlandı?
PTFIX, çok amaçlı bir dağıtım bloğu çözümüdür. Bu nedenle farklı endüstri dallarındaki çeşitli uygulamalarda talep görmektedir. Özellikle makina imalatçıları ve bina tesisatçıları PTFIX’e çok yoğun ilgi göstermekteler. Biz, bu dağıtım bloğu serisinin, yükselişteki akıllı ev teknolojisinde de kendine yer bulacağına inanıyoruz. Kompakt tasarım ve kolay kullanım, ürünün kullanımına ilişkin akla hayale gelmedik olanaklar sunmaktadır.

 PTFIX ailesi gelecekte ne şekilde genişleyecek?
Günümüzde, enerjinin dağıtımı her modern sistem ve binanın ihtiyacıdır. PTFIX’in çok büyük başarı elde etmesini bekliyor ve güç dağıtım bloklarına ilişkin başka teknik talepleri de karşılamak istiyoruz.

Seneye, Hannover fuarından itibaren, PTFIX dağıtım bloklarının ürün gamını genişleteceğiz. Ayrıca, çeşitli uygulamaların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için özelleştirilebilir çözümlere hızlı şekilde  ulaşma imkanı sağlayacağız.   

Share
833 Kez Görüntülendi.