logo

Prysmian Ceo’su Valerio Battista Europacable’ın Yeni Başkanı Seçildi

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group, sektörün her alanında aktif rol oynamayı sürdürüyor. Prysmian Group CEO’su Valerio Battista, Avrupa tel ve kablo endüstrisinin temsilciğini üstlenen kuruluş Europacable’ın Brüksel’de düzenlenen genel kurul toplantısında yeni başkanı seçildi.

unnamed_800x534Dünya çapında 50 ülkede 91 fabrikasıyla hizmet veren Prysmian Group, sektörü daha da ileri taşıyacak projeleri hayata geçirirken “Linking the Future” misyonu kapsamında uluslararası birçok başarıya imza attı. Şirketin geniş ürün yelpazesinde enerji iletimini sağlayan yeraltı ve denizaltı kabloları, endüstriyel sektöre özel üretim kablolar ve ses, bilgi ve video aktarımında etken rol oynayan fiber ve telekom kablolar yer alıyor. 2013 yılını 7 Milyar Euro ciro ile tamamlayan Prysmian Group, sektördeki bilgi birikimini ürün çeşitliliği ile birleştiriyor. Çalışmalarını sektöre yapılan yatırımların yanı sıra geliştirilen misyon anlayışlarıyla da sürdüren şirket, sektöre yön veren kuruluşlarla işbirlikleri geliştirmeye devam ediyor.

Dünya kablo sektöründe hizmet veren 200’den fazla şirketin üye olduğu ve Avrupa kablo sektöründe büyük öneme sahip Europacable’ın geçtiğimiz günlerde Brüksel’de “Visualizing Energy” haftası kapsamında yeni genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. Genel kurul sonucunda Prysmian Group CEO’su Valerio Battista başkan olarak seçilirken, yönetim kurulunda başka Prysmian Group çalışanları da bulunuyor. Europacable yönetim kurulunda yer alan diğer Prysmian Group çalışanları, Prysmian Group Güney Amerika CEO’su Marcello Del Brenna, Prysmian Group Telekom Kabloları Kıdemli Başkanı Philppe Vanhille ve Prysmian Group Sağlık, Güvenlik ve Çevre Direktörü Antonio Traversi oldu. Seçimlerde Prysmian Group Güney Amerika CEO’su Marcello Del Brenna Europacable İşletme Kurulu toplantı başkanlığı görevine, Prysmian Group Sağlık, Güvenlik ve Çevre Direktörü Antonio Traversi Europacable Çevre Komitesi başkanlığına getirildi. Prysmian Group Telekom Kabloları Kıdemli Başkanı Philippe Vanhille ise Europacable Telekomünikasyon Kurulu Başkanı olarak tayin edildi.

unnamed1_525x600Prysmian Group CEO’su ve Europacable Başkanı Valerio Battista, konuşmasında tel ve kablo ürünlerinin güvenilir, sürdürülebilir, uygun fiyatlı ve veri transferi için gerekli olduğunun altını çizerken, Europacable üyesi şirketlerin de bu alanlarda küresel teknoloji liderleri olduğuna vurgu yaptı. Valerio Battista “Europacable tel ve kablo ürünleri hakkında güvenilir bir teknik bilgi kaynağı olma, ilgili standardizasyon işlemlerine aktif bir şekilde bağlı olma, ayrıca SME ve Avrupa’nın teknoloji liderliği için savaşan dünya çapındaki firmalarını birleştiren, Avrupa tel ve kablo endüstrisinin görünürlüğünü arttırmak amacıyla ilgili Avrupa Birliği tutum münazaralarında tel ve kablo endüstrisini temsil eden, bütünüyle şeffaf bir kurum olarak görevlerini sürdürüyor” açıklamasında bulundu.

Europacable, kurulduğu 1991 yılından bugüne Avrupa kablo sektörünün yaklaşık %85’lik kesimini temsil ediyor. Europacable, Avrupa Komisyonu, Avrupa Parlamentosu, ENTSO-E ve elektrik iletimi operatörlerinin Avrupa temsili gibi birçok önemli oyuncularla beraber Avrupa Birliği’nin enerji ve telekomünikasyon müzakerelerinde sağlam biçimde yer alıyor. Avrupa Birliği ekonomisinin yenileştirilmesinde önemli bir katkıda bulunma ve kıtanın küresel çapta rekabet gücünü arttırma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Europacable bünyesinde çalışmalara destek olan üyeler, enerji, endüstriyel, yapı, otomotiv, özel uygulama, metalik ve optik fiber veri, telekomünikasyon kablolarının yanı sıra sarmal tel ve orta voltaj aksesuarları da dahil olmak üzere bütün yalıtılmış tel ve kablo türlerinde üretim yapabilen şirketlerden oluşuyor.

Share
1206 Kez Görüntülendi.