logo

Prysmian Group Türkiye, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…”

Prysmian Group Türkiye, Kablonun Hayati Önemini Vurguladığı “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” Girişiminin 3. Aşamasını Hayata Geçiriyor…

 Prysmian Group Türkiye, daha güvenli ve daha verimli bir dünyada yaşanması gerektiğine olan inancı ile Türk kablo sektöründeki algıyı güçlendirmek, daha güvenli, yüksek performanslı ve maliyette avantaj sağlayacak çözümlerin tercih edilmesi amacıyla 2012 yılında başlattığı, Türk kablo sektörünün en geniş kapsamlı eğitim ve bilinçlendirme projesi olan “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişiminin 3. aşamasını hayata geçiriyor. “Prysmian Performans Testi” ile desteklenen girişimin 3. aşamasında toplam test sayısı 6288’e ulaştı. Bilgilendirme ve bilinçlendirme seminerleri yıl boyunca ülke genelinde devam edecek.

PPT 3. ASAMA GORSELLERI_800x590

Prysmian Group Türkiye, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimini lanse ettiği 2012 tarihinden bu yana, birçok farklı çalışmaya imza atarak Türk kablo sektöründe bir ilki gerçekleştirdi. “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişiminin 1. ve 2. aşamaları kapsamında Prysmian Group Türkiye, 2 ülkede düzenlediği 23 seminere ek olarak 140’dan fazla satış noktasında iletişim çalışmalarını ve şantiye ziyaretlerini sürdürdü. Prysmian Group Türkiye, girişimin sektöre sunulduğu çalışmaları kapsamında kendi çalışanları da dahil olmak üzere farklı kitlelere eğitimlerini sürdürdü. Girişimin 2. aşamasında sektöre bir yenilik daha getiren şirket,  www.prysmianperformanstesti.com web sitesinde ve akıllı telefonlarda erişilebilir olan Kablomatik™ uygulaması ile kablo hesaplamalarının pratik ve kolay bir şekilde yapılmasının yanı sıra doğru kablonun tercih edilmesine de imkan tanıdı.Prysmian Performans Testi” ile desteklediği “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimini tüm Türkiye’ye duyurmayı hedefleyen Prysmian Group Türkiye, girişimin 3. aşama lansmanını 24 Mayıs 2014 tarihinde Kapadokya’da düzenlenen A-Takımı Yetkili Satıcıları toplantısında gerçekleştirdi. 1. ve 2. aşama çalışmaları kapsamında, 2012 yılından bu yana 2 ülkede toplam 23 seminerde 1430’dan fazla kişiye ulaşılan bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantıları, 3. aşama kapsamında bir kez daha Adana, İzmir, Ankara ve Bursa’yı kapsayan birçok farklı şehirde düzenlenecek.

Aralık 2012 tarihinden bu yana yaptığı çalışmalarla Türk kablo sektöründe büyük bir başarıya imza atan Prysmian Group Türkiye, bugüne kadarki süreçte araştırmalarını sürdürdü ve sektöre yenilikler katmaya devam etti. Türk kablo sektöründe bilincin daha fazla pekiştirilmesi ve sektörde daha güvenli çözümler yaratılmasının gerekliliğine olan inancı ile Prysmian Group Türkiye, çalışmalarını derinleştirerek girişimin 3. aşamasını başlattı.

PPT 3. ASAMA GORSELLERI2_798x600

Kabloların alev altındaki performansını ölçen testler geliştirilirken, sahadaki talepleri karşılaması amacıyla kullanım kolaylığı sunan yenilikler ve maliyet düşürmeyi amaçlayan ekonomik avantajlar, 3. aşamanın  da önemli unsurları arasında yer alıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda “Prysmian Performans Testi” ile desteklenen girişimin 1. aşamasında 2645 olan test sayısı 3. aşamada 6288’e ulaştı.

“Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi ve Prysmian Performans Testi kapsamında, 1. ve 2. aşamalarda gerçekleştirilen testler ve çalışmalar 3. aşamada daha da pekiştirildi. Kabloları güvenlik, yüksek performans ve kullanım kolaylığı ile son maliyette sağladığı avantajlar açısından değerlendiren bir test olan Prysmian Performans Testi kapsamında, 5 farklı test tipi yer alıyor; Geometrik Testler, Elektriksel Testler, Mekanik Testler, Performans Testleri ve İşlevsellik Testleri.

Dikkat!Her Kablo Ayni Degildir.._754x10501. ve 2. aşama kapsamında yapılan “Duman Yoğunluğu Testi”, “Sıyrılabilirlik Testi” ve “Gerilim Altında Yanma Testi”ne ilave olarak, 3. aşamada yapılan yenilikler çerçevesinde, panolarda aşırı ısınma sonucunda ortaya çıkabilecek yangınlara dikkat çeken “Aşırı Isınma Testi”, yangın anında darbe ve su etkisi altında kabloların performansını sürdürmesini gösteren “Darbe ve Gerilim Altında Yanma Testi”, boru içinden döşenen kabloların kayganlık özelliğini ön plana çıkaran “Çekme Kuvveti Testi” ve “Kayganlık Testi” bulunuyor. Gerçekleştirilen seminerlerde, Prysmian Group Türkiye’nin Ar-Ge departmanı tarafından geliştirilen testler, simülasyon uygulamaları ve şantiyelerde montaj anında çekilen videolar katılımcılarla paylaşılırken kabloların hayatımızdaki önemine bir kez daha vurgu yapılıyor.

Prysmian Group Türkiye’nin, “Dikkat! Her Kablo Aynı Değildir…” girişimi 3. aşaması ve “Prysmian Performans Testi”  ile ilgili çalışmalar 2014 yılı boyunca devam edecek. Seminerler, saha aktiviteleri, şantiye ziyaretleri ve 360 derece iletişim  çalışmaları gerçekleştirecek olan Prysmian Group Türkiye, Türk kablo sektörüne “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” olarak tanımladığı misyonu ile değer katmayı ve öncülük etmeyi sürdürüyor.

Share
1613 Kez Görüntülendi.