logo

Prysmian Group Türkiye, Elektrik Elektronik Kategorisinde Birinci Oldu

Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektörünün dünya çapında lideri Prysmian Group’un Türkiye operasyonu olan Prysmian Group Türkiye, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından bu sene 41.si düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar 2014” töreni kapsamında ödüle layık görüldü. Şirket, Bursa bölgesinde “Elektrik Elektronik” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülürken, aynı zamanda Bursa Bölgesi ihracat onuncusu oldu.

PRYS (2) (Medium)Teknolojideki gelişmeleri yakından izleyerek geliştirdiği yenilikçi ürünleri ve yatırımlarıyla, yarım yüzyıldır Türkiye’nin endüstrileşme sürecine ve Türk kablo sektörüne önemli katkılarda bulunan Prysmian Group Türkiye, “Ekonomiye Değer Katanlar 2014” ödül töreninde “Elektrik Elektronik” kategorisinde birinci oldu. Birincilik ödülünü şirket adına Prysmian Group Türkiye Satın Alma Direktörü Sevda Yücel, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun elinden aldı. Bursa Bölgesi genelinde en fazla ihracat yapan şirketler arasında 10. olan şirket adına ödülü Prysmian Group Türkiye Hazine Müdürü Figen Tamuroğlu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın elinden aldı. Prysmian Group Türkiye’nin aldığı ödülleri değerlendiren Prysmian Group Türkiye Satın Alma Direktörü Sevda Yücel, “Prysmian Group Türkiye olarak; “Ekonomiye Değer Katanlar 2014” töreninde ödül almaktan dolayı mutluyuz. Bursa bölgesinin büyüme ve gelişmesini, Türkiye’nin ekonomik dinamikleri açısından önemsiyor ve çalışmalarımıza bu doğrultuda artırmayı hedefliyoruz.” dedi.

PRYS (1) (Medium)Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcıları Ali Babacan, Bülent Arınç, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın da aralarında bulunduğu 18 Büyükşehir Belediye Başkanı, sivil toplum kuruluşları ve Bursa iş dünyası temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 Türkiye’nin hem ekonomi hem de endüstrileşme sürecine de 50 yıldır aralıksız katkı sağlayan Prysmian Group Türkiye, sektördeki başarısını taçlandırdığı bu ödülle “Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonu çerçevesinde bulunduğu bölgeye gelecek dönemlerde de bu yatırımlarını sürdürmeyi hedefliyor.

Share
947 Kez Görüntülendi.